«Мені здається, що Конституційний суд визнає ухвалений закон неконституційним. Тому, що він явно проти Конституції України, на 100%. Міжнародні організації, навіть ті, які підтримують Україну, вже робили заяви про те, що це не правильно і те, що сталося в парламенті є провокацією», - вважає він.
Яків Блайх зазначив, що всі згодні з тим, що повинна бути межа між державою і релігією.
«Я з ними (митрополитом Епіфанієм, - ред.) не спілкувався щодо цього питання, але я знаю, що всі згодні з тим, що повинна бути межа між державою і релігією. Питання в тому – де проходить ця межа», - підкреслив Блайх.
Голова Всеукраїнської ради церков і релігійних організацій заявив, що проситиме президента, парламент почекати із виконанням закону про перейменування УПЦ МП.
«Закон, який визначає, як можна називатися, а як не можна, мені здається, є виходом за цю межу. Я буду просити президента, Верховну Раду, щоб вони почекали із виконанням цього закону, поки вони його вивчає Конституційний суд», - резюмував Блайх.
Нагадаємо, що 22 грудня президент Петро Порошенко підписав закон, що зобов’язує УПЦ МП обрати собі нову назву, яка містила інформацію про те, що центр цієї релігійної організації розташований у країні-агресорі.
Тбіліський міський суд відправив під варту колишнього міністра оборони Грузії у 2004–2006 роках Іраклі Окруашвілі. Про це повідомляють Патріоти України з посиланням на грузинську «Радіо Свободу». Окруашвілі звинуватили у невиконанні вимоги тимчасової с...
У 2024 році Заслужений юрист України Михайло Теплюк отримав найвищу зарплату серед працівників парламенту – 3,2 млн грн (тут і далі зарплати вказуються без відрахування податку та військового збору). Він обіймає посаду заступника керівника Апарату Верх...