"Є надія": Генерал армії розповів про результати переговорів в Мінську

Росіяни говорили тільки про лінії зіткнення. Питання про введення в окупованих районах Донбасу збройної поліцейської місії ОБСЄ не обговорювалося.

Євген Марчук, представник української сторони Тристоронньої контактної групи в Мінську. Фото: bun.com.uaПредставник української сторони в підгрупі, екс-глава СБУ Євген Марчук в інтерв'ю Громадському заявив, що на останньому засіданні підгрупи з безпеки Тристоронньої контактної групи в Мінську сторони практично досягли домовленості щодо відведення військових підрозділів сторін від лінії розмежування на Донбасі, пишуть Патріоти України.

"На останньому засіданні практично досягли домовленостей про відвід по лінії фронту - в декількох ділянках відвести самих військових на 1,5 - 2 кілометри від лінії фронту, щоб не провокувати всякі обставини", - сказав він.

За його словами, "є надія, що вдасться хоча б в двох-трьох ділянках відвести військові підрозділи від лінії фронту: в районі Станиці Луганській, а також на ділянці в Донецькій області".

"У районі Луганської області, Станиця Луганська і в районі Донецької області, не буду називати, щоб не наврочити. Погодилися не тільки на робочих групах, ми потім засідали на Тристоронній контактній групі з участю цих представників - Пушилін Денис Володимирович, Дейнего, Зурабова, Гризлова, ну і Сайдік ясна річ. Там домовилися, і будемо опрацьовувати технологічно", - пояснив він.

Крім цього, Марчук зазначив, що питання про введення в окупованих районах Донбасу збройної поліцейської місії ОБСЄ на засіданнях групи не обговорюється.

"Координатор в нашій групі - міністр Апакан (Ертугрул Апакан - глава моніторингової місії ОБСЄ в Україні) - дуже серйозний турецький дипломата. Ми запитували: ми будемо обговорювати це питання? Вони кажуть, - у нас немає ніяких вказівок. У нас є мандат, затверджений 57 країнами-членами ОБСЄ. Другого мандата у нас немає ", - зазначив Марчук.

На його думку, до кінця року навряд чи вдасться ввести поліцейську місію ОБСЄ в регіоні. Він пояснив, що зараз не вистачає головного - прийняття відповідного рішення 57 країнами ОБСЄ. Також він повідомив, що українська сторона виступає за те, щоб така міжнародна збройна місія контролювала не тільки лінію зіткнення сторін, але і нині непідконтрольну Україні ділянку кордону з Росією.

"Українська сторона запропонувала своє бачення. Це - лінія зіткнення. Вони повинні увійти в цю зону і контролювати 426 кілометрів. Це пункти, куди відведено важке озброєння за угодами. А це досить багато бойової техніки. Вони повинні взяти під охорону всі ці місця. І вихід на державний українсько-російський кордон", - сказав Марчук, додавши, що "росіяни погодилися поки тільки на лінію дотику".

"Треба приймати важкі рішення": Командувач Збройних сил Естонії запропонував готуватися до можливої блокади Балтійського моря

неділя, 5 травень 2024, 21:00

Естонський генерал Мартін Херем заявив, що разом з Польщею, Швецією та Фінляндією – країнами, які вступили до НАТО, Естонія повинна мати можливість вирішити одну з ключових проблем – можливу блокаду у Балтійському морі. Про це йдеться у річному огляді ...

Сі Цзіньпін заявив, що має намір працювати з Францією для "вирішення української кризи"

неділя, 5 травень 2024, 20:41

КНР має намір працювати з Францією та всім міжнародним співтовариством над пошуком шляхів "вирішення української кризи". Про це у своїй колонці для Le Figaro заявив лідер Китаю Сі Цзіньпін, передають Патріоти України. Як відомо, лідер Піднебесної прибу...