Незабаром Штєтіна вкотре вирушає на Донбас як європосланець, аби розібратись, чи виконуються мінські угоди, зазначають Патріоти України. Політик переконаний, що всупереч хиткому перемир’ю, Кремль не припиняє воювати в інформаційному полі. Про пропаганду Росії в Європарламенті він розповів Радіо Свобода.
– Я думаю, що головна мета російської пропаганди – розділити Європейський союз. Тому російська пропаганда – один із сильних інструментів боротьби у гібридній війні, яку веде Російська Федерація проти конкретних країн ЄС та Євросоюзу зокрема.
Євросоюз – це величезний спектр, де представлені різноманітні політичні сили, популярні в Європі. Так само Європарламент має 750 членів, і у кожного свої переконання. У чинному складі переважають «ліві», і проросійські симпатії почали звучати частіше. Зокрема тому, що багато європейських політиків не готові поставити питання прав людини над торговельними інтересами власних держав.
– Тож Ви помічаєте прояви російської пропаганди в Європарламенті?
– Прояви такі в Європарламенті є, звісно. Цікаво, що на засіданні цього законодавчого органу можете спостерігати, як його «правий край» – «лепенівці» з Франції – та «лівий край» співпрацюють і голосують практично однаково. І координація ця є досить вузькою. Наприклад, близького соратника Марін Ле Пен Жан-Люк Шафхаузера звинувачують у тому, що саме він привозить із Росії фінансування для «ультраправих» Євросоюзу.
– А хто найкращі друзі Російської Федерації в Європі?
– Традиційно найкращі торговельні відносини з Росією має Німеччина. І ця держава часто поводиться несолідарно з іншими країнами ЄС, розхитуючи тим самим політику Євросоюзу. А це дуже «на руку» Володимиру Путіну.
Я розумію, що з Росією треба торгувати, однак на рівних умовах. І не тоді, коли Росія бреше – ми бачимо і зазначаємо це в кожній резолюції стосовно справ в Україні. Тож якби Росія поводилась відкрито і прямо – можна було би вести з нею торгівлю.
Утім, загалом Європарламент у тому, що стосується України, тримається разом.
Минулого тижня ми ухвалювали резолюцію щодо Криму, і понад 400 делегатів (472 голоси «за» – ред.) підтримали її. Проголосувавши, ми заявили, що Крим є окупованим, і що не можна допустити, аби санкції проти Російської Федерації зняли.
Проти були комуністи та «лепенівці», утім, вони не набрали навіть 100 голосів (79 делегатів проголосували «проти» – ред.) Тож є розуміння, що Росію слід змусити повернути Крим та відкликати своїх вояків із України. Адже те, що відбулось – велика загроза світовій безпеці. 70 років тримався в Європі мир, і з часів Другої світової війни не було, щоби одна держава так напала на іншу.
– Ви плануєте незабаром ще один візит на Донбас. Наскільки ефективно, на Вашу думку, Україна протистоїть пропаганді?
– Україна в стані війни, як і свобода слова в світі загалом. І я знаю, що раніше вплив російської пропаганди був надзвичайно сильним на Донбасі, адже багато хто там дивився російські канали. І українська влада втрутилась у це, обмеживши їхню трансляцію. Вважаю, це можна робити лише за умов війни. Проте навіть у такому випадку – це ризиковано, адже загрожує свободі слова.
За рішенням головнокомандувача Збройних сил України Олександра Сирського у військах розпочала роботу комплексна група Генерального штабу. Наразі вона здійснює перевірку ву 156 бригаді. Про це йдеться в повідомленні Генштабу, передають Патріоти України....
В кількох країнах ЄС московській гідрі вже навчились відсікати щупальці. Керівництво партії "Союз лівих сил" у Фінляндії зняло кандидатуру незалежного кандидата на муніципальних і регіональних виборах Ханну Тіайнена через його висловлювання про війну Р...