Про це журналіст Юрій Бутусов написав на своїй сторінці у Facebook, передають Патріоти України.
За його словами, ще в квітні 2017 року НГУ купила 100 таких гранатометів у американської компанії AirTronic USA.
До того ж гранатомети вже надійшли на озброєння низки підрозділів, зокрема бригади 3057 ("Азов") і бригади швидкого реагування 3018.
Гранатомет є американською модифікацією радянського гранатомета РПГ-7, який перебуває на озброєнні в Україні.
При цьому він має більш зручну ергономіку, виготовлений із застосуванням композитних матеріалів, і має змінену форму сопла, що забезпечує підвищення характеристик зброї з штатними звичайними пострілами до РПГ-7.
"Дійсно, застосування PSRL-1 показало, що зброя відповідає заявленим характеристикам. На 500 метрів ідеальна точність, підготовлений стрілок дійсно вражає цілі на 800 метрів, хоча для цієї зброї це гранична дальність, по маневруючим цілям потрапити не вдасться", - написав Бутусов.
Але головне, продовжує журналіст, в цій історії зовсім не 100 гранатометів - постачання символічне.
"Головне, що слідом за "Барретом" Україні вдалося здійснити ще одне постачання летальної зброї зі США. Немає сумнівів, що американські контролюючі органи угоду зафіксували, однак не скасували, незважаючи на чинну заборону на постачання летальної зброї в Україні. Важко переоцінити політичне значення цього кроку, це важливе просування вперед", - додав Бутусов.
Росія постійно модернізує безпілотники типу «Шахед». Зокрема, покращуються система наведення та інші характеристики, які дозволяють обходити дронам українську ППО. Про це в ефірі телемарафону розповів керівник управління комунікацій Командування Повітр...
Запровадження нових санкцій Сполученими Штатами може спровокувати Росію вийти з мирних переговорів щодо України. Про це заявив держсекретар США Марко Рубіо на слуханнях Комітету Сенату з міжнародних відносин, інформують Патріоти України з посиланням на...