Про це йдеться в службовій доповіді, яка є в розпорядженні американське видання Politico, передають Патріоти України.
"Деякі з тих, хто прочитав це дослідження, розглядають його як "сигнал до пробудження від сплячки" в момент, коли адміністрація Трампа прагне стримати осмілілого Володимира Путіна", - пише журналіст Уеслі Морган.
"Розміщена в Італії 173-а повітряно-десантна бригада - оплот НАТО, частина, яка останні 15 років провела багато часу у відрядженнях в Іраку і Афганістані - потерпає від браку "основних можливостей, які необхідні, щоб вона могла виконувати свою місію ефективно і з вирішальної швидкістю", - пише видання, цитуючи документ, з яким воно ознайомилося, - аналітичне дослідження, проведене самої бригадою.
У доповіді детально описані приклади "відставання в області можливостей", виявлені бригадою на недавніх тренуваннях разом з українськими військовими.
Наприклад, у бригади немає підрозділів ППО і РЕБ, і вона надто покладається на супутниковий зв'язок та GPS. Автор пояснює: це спадщина дій в Іраку і Афганістані, де бригада мала справу з противником, які не мають авіації та високотехнологічного обладнання.
"Хоча її чисельність - близько 4 тис. військовослужбовців - занадто мала для самостійної відсічі російській атаці на Європу, 173-а повітряно-десантна бригада вважається одним з головних елементів, що утримує Москву від загроз рубежам НАТО, особливо після того, як в 2013 році з Німеччини були виведені дві танкові бригади армії США", - пише видання.
На думку автора, деякі проблеми можна усунути відносно легко і просто. Наприклад, камуфляжні сітки - "дефіцитна розкіш для тактичних підрозділів".
У доповіді рекомендується замінити старі броньовані "Хаммери", які стали б "легкою здобиччю" для російської бронетехніки, новими машинами Ground Mobility Vehicle, які армія США має намір закупити у компанії General Dynamics.
Ще одна порада - забезпечити бригаду невеликою групою легких танків для захисту передових розвідників. Але, за даними автора, в найближчі роки бригаді доведеться обходитися важкою бронетехнікою.
На думку автора, проблему можна вирішити за допомогою ВЧ-радіозв'язку, яку важче засікти і заглушити. Але в армії США тепер переважають супутникові рації.
"Через це дефіциту 173-я була змушена попросити союзників з Латвії, щоб вони допомогли їй освоїти методи зв'язку перед обличчям російських радіоелектронних перешкод. Це похмура ознака того, як захиріли в американських військах пізнання про ключовому способі зв'язку", - йдеться в статті.
Артилерія США теж покладається в основному на GPS. Видання зазначає, що раніше артилеристи застосовували методи астрономічного орієнтування, але армія США вже більше 20 років не оновлює так звані "Армійські ефемериди" - таблиці, які для цього використовувалися.
Росія за допомогою комплектуючих, переданих Іраном, планує зібрати близько 900 одиниць дронів-камікадзе на місяць. Це втричі більше, ніж минулорічні показники. Про це йдеться в матеріалі РБК-Україна "До терору готові. Скільки Росія накопичила ракет та ...
2025 рік може стати роком, коли бойові дії в Україні закінчаться, оскільки як Росія, так і Україна «близькі до виснаження», і прихильники кожної з них хотіли б, щоб війна завершилася, йдеться у матеріалі The Economist, передають Патріоти України. Автор...