Хіти тижня. Чого не уявляє Кличко. "Мером Києва я б хотів бути": Україно-американський мільярдер розповів, як перетворить нашу столицю на цифрову столицю Європи, якщо виграє вибори

На думку Марка Гінзбурга, зробити усю Україну передовою країною – це складно, неможливо, це футурологія. Але зробити Київ передовим містом Європи – це зовсім реально.

Марк Гінзбург. Фото: .liga.net.

Чи може Київ стати цифровою столицею Європи, чи готові іноземці інвестувати в Україну, незважаючи на війну, чим мільярдери зі списку Forbes відрізняються від газових і нафтових магнатів. Про це, а також про те, чи планує балотуватися на посаду мера Києва, на телеканалі "112 Україна" у бесіді із журналісткою Олесею Бацман розповів українсько-американський бізнесмен Марк Гінзбург. Патріоти України пропонують вам прочитати частину текстового запису цієї бесіди.

- Ви б хотіли стати мером Києва?

– (Замислився.) Хм... Знаєте, я завжди намагався триматися подалі від політики. Я люблю політологію як науку, але ніколи не хотів опинитися на периферії великої політики. Я знаю понад півсотні народних депутатів близько, гарно, можу зателефонувати їм удень і вночі, але я ніколи не фінансував жодної політичної сили, не посилав на вибори своїх охоронців і водіїв... Я давав інтерв'ю "Першому каналу" і там було таке запитання: кого ви бачите президентом України? І я відповів, що міг би бути класним президентом. Це був жарт. Президентом я не хочу бути.

– А про мера, я відчуваю, не жарт.

– Ви просто дуже несподівано запитали... Так, мером я б став..

– Я поясню, чому запитала: вас із Києвом багато чого пов'язує. По-перше, династія Гінзбургів. Наприклад, знаменитий будинок Гінзбурга на Городецького побудував ваш двоюрідний дідусь. Ваш двоюрідний дядько Віталій Гінзбург, один із розробників водневої бомби, був Нобелівським лауреатом.

– Нобелівську премію він здобув за відкриття явища надпровідності.

– Тобто з Києвом вас багато чого пов'язує, і я розумію, що вам це цікаво.

– Олесю, запитання несподіване, але я вам відповім із притаманною мені прямотою. Мером Києва я б хотів бути, і не відкидаю можливості, що братиму участь у наступних виборах. Але є один процесуальний момент...

– Щодо громадянства.

– Так.

– У вас зараз американське громадянство.

– Я знав, що президентом має бути лише громадянин країни. А ось мер... Я вважав, що це більше адміністративно-господарська посада, а не політична... Але, виявляється, вимога та сама.

– Президентом може стати громадянин, який живе в Україні останні 10 років, а ось мером можна стати, тільки набувши громадянства.

– Я розмовляв зі своїми американськими адвокатами-імміграційниками, і вони кажуть, що ситуація така: в Ізраїлі є закон про повернення, його можна імплементувати в Україну. Я народився в Україні, ніколи не був позбавленим громадянства України, у 1988 році був позбавлений громадянства СРСР. Тому якби я, залишаючись громадянином США, клопотав на основі імплементації закону про повернення у наше конституційне поле про громадянство України, я б не порушував американських законів...

– Що ви можете як мер запропонувати жителям Києва? Яким Київ може стати за вашої влади?

– Цифровим. Ми сьогодні розуміємо, що діджиталізація – це обличчя нашої цивілізації, нашого часу.

– Я хотіла б, щоб ви буквально на пальцях пояснили, що можна зробити.

– Ми знаємо, що до 2020 року Дубай буде першим цифровим містом. На конференції в Астані я близько познайомився із мером Таллінна – я чудово знаю, що сьогодні зроблено в Таллінні, які розробки є. Я знаю від моїх друзів [із острова Бренсона], що сьогодні відбувається у Сан-Франциско, Чикаго. Мені пропонують безкоштовно дати додатки, які дуже швидко можна впровадити. До речі, фінансований мною стартап FishPay виграв міський конкурс мобільних додатків для реалізації цифрових сервісів міста. Тобто я вже став на цей шлях, інвестував значні суми у проект, і ми зараз рухаємося у цьому напрямку. Життя стане абсолютно іншим: буде оптимізовано роботу міського транспорту, зникнуть черги в державні та інші установи. 90% усіх сервісів від держави ви отримуватимете, використовуючи свій мобільний телефон. Але не тільки це. Сьогодні цифра – це новий світ, нові реалії. У мене є розуміння, як це має бути. У мене є багато друзів, які готові поділитися цим, готові інвестувати у разі розумної, правильної політики. Зробити Україну передовою країною – це складно, неможливо, це футурологія. Але зробити Київ передовим містом Європи – це зовсім реально.

– І сюди прийдуть інвестиції?

– Думаю, що так.

– Навіть на тлі того, що в Україні триває війна.

– (Зітхає.) Олесю, до мене в Київ приїжджають десятки людей із Кремнієвої долини, з Америки. Вони перебувають тут три-п'ять днів, тиждень... Ось скажіть, перебуваючи в Києві, можна відчути війну? Напевно, ні. Це велика трагедія в житті народу, але, на жаль, ситуація така: є зона АТО, де щодня дістають травми і гинуть люди, і є квітуче, галасливе, веселе, безтурботне місто Київ...

– Тобто інвестиції підуть. Зрозуміло. І останнє запитання: ви готові з Віталієм Кличком, якого ви добре знаєте, зіткнутися і позмагатися в наступній передвиборчій кампанії?

– Я з великою повагою ставлюся до Віталія Кличка, вважаю, що в плані репрезентативних функцій він прекрасний мер. Я не прогнозую жорсткого зіткнення з Віталієм Кличком. Не фізичний контакт (сміється).

– Я знаю, що ви багато відтискаєтеся, однак я не про фізичний контакт (сміються).

– Я готовий Віталію абсолютно безоплатно допомагати – і ми вже займаємося цим. Я щільно контактую зі створеним за його участю підрозділом Kyiv Smart City. Це прекрасна інноваційна ініціатива. Але ж моя самоціль не стати мером Києва. Моя мета – стати мером Києва, якщо Віталій не захоче зробити Київ цифровою столицею Європи (усміхається).

Джерело: Гордон

Поки Сенат США затримував допомогу: Словенія таємно передавала Україні зброю (фото)

четвер, 13 червень 2024, 19:53

Під час зимового наступу Росії, коли Сенат США затримував та відкладав допомогу, Словенія відправила в Україну 26 бойових броньованих машин (ББМ), три БМП та партію безпілотників. Про це пише словенське видання 24ur, передають Патріоти України. Зазнача...

Для стресостійких людей від 18 до 40: Українська розвідка розпочала першу кампанію з рекрутингу для цивільних

четвер, 13 червень 2024, 19:27

У четвер, 13 червня, в Україні стартувала кампанія рекрутингу до складу підрозділів Головного управління розвідки Міністерства оборони "Став плюс". Про це заявив представник ГУР МО Андрій Юсов, повідомляють Патріоти України з посиланням на "Суспільне"....