Колишній виконуючий обов’язки міністра оборони Ігор Тенюх став депутатом Львівської обласної ради від ВО “Свобода”, передають Патріоти України з посиланням на "Інформатор".
1 листопада стало відомо, що колишній міністр оборони Тенюх у березні 2014 року заборонив українським судам виходити в море, внаслідок чого їх захопили російські військові. Про це розповів суду екс-голова генштабу Юрій Ільїн, який обіймав цю посаду за президенства Януковича. Показання Ільїна опублікував колишній адвокат Януковича Максим Герасько.
“Мені відомо, що 01.03.2014 р. у кабінеті командуючого ВМС України Березовського Д.В., відбувалася нарада за участю Замани В.М., Шакури Д.А., Чубука Олега – начальника прес-центра ВМС України, а також колишнього начальника прес-центру ВМС України Бови В.Є., з метою підготовки заяви Командуючого ВМС”, – ідеться у показаннях.
За словами Ільїна, того ж дня Березовський доповідав Тенюху про те, що бойові кораблі ВМС готові до виходу в море, але Тенюх не дав команду на вивід кораблів з пунктів базування.
Також Ільїн розповів, що неодноразово намагався зв’язатися з Тенюхом, але безрезультатно, натомість той розповів Турчинову, що Ільїн втік до Криму. У результаті Україна не змогла запобігти захопленню морської техніки, а також півострову Крим в цілому, стверджує Ільїн.
Стало відомо, що колишній міністр оборони, через якого Україна втратила частину свого флоту, не лише не переховується та живе в Україні, а й став нещодавно депутатом Львівської обласної ради.
Відзначимо, що до обласної ради він був обраний від ВО “Свобода”. У графі “посада” вказується, що Тенюх – пенсіонер.
Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Генпрокуратура викликає на допит у справі про незаконне позбавлення волі архієпископа Олександра Драбинка екс-президента Віктора Януковича, колишніх міністра внутрішніх справ Віталія Захарченка та керівника міліції Києва Валерія Коряка.
Тенюх протримався на посаді виконуючого обов'язки міністра оборони з 27 лютого по 25 березня 2014. Після втрати Криму був знятий з посади. Поштовхом для такого рішення стала критика дій в.о. міністра заступником командира керченського батальйону морської піхоти Нікіфоровим, котрий виводив розпорошені українські частини з півострову.
Більшість українців, які наразі перебувають у Польщі, приїхали відносно нещодавно. Найбільша частка – 37% – оселилися в країні менш ніж пів року тому. Такі дані опублікували в аналітичному центрі міжнародної агенції з працевлаштування Gremi Personal, п...
Як повідомив Генштаб ЗСУ, загальні бойові втрати РФ з 24.02.22 по 19.01.25 орієнтовно склали: