Хіти тижня. Fly Eye пішов у війська: Окупанти на Донбасі та в Криму матимуть чимало клопоту

Міністр оборони Степан Полторак підписав наказ про прийняття на озброєння Збройних сил БПЛА виробництва Польщі Fly Eye.

Про це повідомляють Сухопутні війська ЗСУ на своїй сторінці в Facebook, передають Патріоти України.

Перед введенням до експлуатації авіаційний комплекс пройшов відомчі випробування, протягом яких продемонстрував відповідність заявленим тактико-технічним характеристикам. Конструкція БПЛА досить проста: апарат має розмах крила 3,6 м, до яких прикріплений фюзеляж характерної форми. Безпілотник приводиться в дію за допомогою електричного двигуна.

Розвідувальна апаратура знаходиться в центральному відсіку фюзеляжа. Довжина Fly Eye сягає 1,9 м, злітна вага становить 11 кг, в той час як корисне навантаження 4 кг. Апарат розвиває максимальну швидкість 160 км/год, практична стеля становить 4 км.

Тривалість польоту залежить від різних факторів та коливається від двох до трьох годин. Засоби зв’язку дають змогу управляти пристроєм на відстані до 50 км з передачею розвідувальної інформації в режимі реального часу. Цифрові канали передачі даних дозволяють не тільки ідентифікувати тип військової техніки, але і визначити її модифікацію.

Безумовною перевагою також є те, що блок спостереження БПЛА оснащений денною камерою і тепловізором. Це дає йому змогу працювати вдень, в умовах обмеженої видимості, наприклад задимленої місцевості, і вночі. Крім того, завдяки наявності тепловізора зручно проводити корегування артилерійського вогню, бо чітко видно місця розриву боєприпасів.

У разі застосування противником засобів РЕБ Fly Eye переходить в режим радіомовчання та виконує завдання за заздалегідь запрограмованим маршрутом. У разі відсутності зв’язку з наземною станцією БПЛА автоматично повертається на задану оператором точку або місце старту.

На думку військових експертів перевагою даного БПЛА є використання цифрових каналів передачі інформації.

"Скласти пазли": Експерт пояснив, що може означати поява Трампа на переговорах у Стамбулі

середа, 14 травень 2025, 18:05

Президент США Дональд Трамп долучиться до переговорів між Україною і Росією лише тоді, коли буде узгоджений текст домовленостей щодо перемир'я, який обидві сторони готові будуть підписати, хоч і з неохотою. Про це сказав в ефірі Вечір.LIVE політтехноло...

"Червоні лінії" не зникли: Стало відомо, як українці ставляться до "мирних" планів США, ЄС та Росії

середа, 14 травень 2025, 17:50

Готовність українців до перемовин не є тотожною готовності до капітуляції чи до неприйнятних поступок. Українці хочуть миру, але залишаються "червоні лінії", передають Патріоти України з посиланням на дані опитування КМІС. Респонденту зачитувався лише ...