У тому випадку, якщо Україна не знайде рішення проблеми зі скасуванням статті про незаконне збагачення в Кримінальному кодексі, країну можуть позбавити безвіза, а допомога МВФ буде заморожена. Про це сказано в заяві Transparency, зазначають Патріоти України.
Відповідне рішення Конституційного суду, говориться в документі, порушує міжнародні зобов'язання і «значно послаблює зусилля країни по боротьбі з корупцією». Відзначається, що скасування статті - шанс для легалізації, можливо, незаконно придбаних активів і уникннення кримінального переслідування. На думку організації, теза про те, що таким чином в законодавстві містилося порушення принципу презумпції невинуватості, невірне.
«Навіть якщо буде введений і прийнятий новий закон про незаконне збагачення, він не буде мати зворотної сили, всі закриті зараз поточні справи залишаться закритими, що дозволить корумпованим чиновникам уникнути правосуддя», - сказано в заяві.
Transparency вимагає, щоб всі посадові особи, обвинувачені в корупції були притягнуті до відповідальності, а верховенство закону перемогло.
Раніше повідомлялося, що Конституційний суд визнав неконституційною статтю 368-2 Кримінального кодексу України про покарання за незаконне збагачення чиновників. Скасування статті ініціювали 59 нардепів.
Генпрокурор Юрій Луценко пояснив, що текст закону нібито не відповідає практиці юридичного застосування. Президент Порешонко вніс як невідкладний законопроект, котрий враховував зауваження КС. Однак в сказав рішуче ні всім цим намаганням.
Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) подала позов до Вищого антикорупційного суду про визнання необґрунтованою та конфіскацію частини майна, що оформлене на родичку чинного міністра аграрної політики та продовольства Віталія Коваля, передают...
Як повідомив Генштаб ЗСУ, загальні бойові втрати РФ з 24.02.22 по 09.05.25 орієнтовно склали: