Хіти тижня. Хто наступний: Путін готує нову морську атаку

Москва може повторити дії, до яких вона вдавалася, атакуючи українські кораблі в Азовському морі, для того, щоб розширити свою присутність у територіальних водах Данії та Німеччини. Приводом може стати "захист" будівництва газопроводу "Північний потік-2".

"Агресією у Керченській протоці РФ порушила низку міжнародних угод. Зокрема, Конвенцію ООН із морського права, яка вимагає свободи морських перевезень, а також згадані раніше двосторонні українсько-російські угоди про Керченську протоку й Азовське море", — зазначила група DiXi Group, опублікувавши попередження, передають Патріоти України.

"Можна очікувати, що Росія буде використовувати захист газопроводу "Північний потік-2" як виправдання для розширення своєї присутності у територіальних водах цих країн", — додали аналітики.

На їхню думку, одного разу російські сили — регулярна армія, приватні військові компанії або підрозділи безпеки "Газпрому" — можуть зайти у 12-мильну зону, як у випадку з Україною. "Не виключено, що не буде прямої реакції, щоб не підвищувати напруженість", — йдеться у заяві.

У DiXi Group також підкреслили, що в 2007 році у РФ прийняли закон, який дозволяє компаніям "Газпром" і "Транснефть" використовувати приватні підрозділи безпеки і купувати зброю — під приводом захисту стратегічної інфраструктури від терористичних нападів.

"Також є загроза в Балтійському морі. РФ може використовувати" Північний потік-2 "для контролю руху суден. Починаючи з формальних процедур, потім, як у випадку з Україною, це може перейти на рівень більш агресивного контролю і блокування кораблів, впливу на торгівлю у регіоні", — говорять аналітики.

Щоб уникнути повторення сценарію, Захід повинен засудити агресію РФ в Азовському морі, дати "недвозначну ознаку готовності" до військової підтримки шляхом розширення НАТО, відмінити дозволи, надані для "Північного потоку-2".

Загрози зростають? В ISW проаналізували нову угоду про стратегічне партнерство між Росією та Іраном

субота, 18 січень 2025, 12:26

Укладена 17 січня угода про всеосяжне стратегічне партнерство між Росією та Іраном включає військово-технічне співробітництво, тож можливий експорт Іраном безпілотників типу Shahed та іншого військового обладнання для використання Росією в Україні. Про...

"Повинні вживати заходів у відповідь": Фіцо "знайшов аргументи" і поскаржився Шольцу на Зеленського

субота, 18 січень 2025, 11:56

Прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо поскаржився канцлеру Німеччини Олафу Шольцу на українського президента Володимира Зеленського, який не відповів на його запрошення зустрітися в Давосі та пригрозив "заходами" в разі невідновлення постачання російс...