Масштабного наступу Росії на Донбасі, про який раніше заявив глава РНБО Олександр Турчинов, не варто очікувати. Таку думку в коментарі InfoResist висловив військовий експерт Олег Жданов, зазначають Патріоти України.
За його словами, для підготовки «великої війни» треба не посилювати вогонь на лінії розмежування, а накопичувати ресурси і створювати людський резерв.
«Коли наша розвідка буде спостерігати створення нових баз зберігання, накопичення матеріальних ресурсів, палива, боєприпасів, розгортання польових госпіталів і постійне проведення навчання з резервістами, ось тоді ми зможемо говорити, що це ознаки підготовки до війни», - сказав експерт.
Жданов вважає, що ескалація конфлікту пов'язана з візитом на Донбас спецпредставника США по Україні Курта Волкера і заступника глави місії ОБСЄ в Україні Александра Хуга.
«Волкера там зустріли "дружнім" вогнем з усіх видів озброєння, які є. Тому що вони бачать у Волкері загрозу того, що він просуває політику розв'язання цієї кризи. Що для Росії вкрай неприйнятно", - сказав він.
Також експерт зазначив, що після візиту на Донбас Хуг заявив, що Україна не дотримується режиму тиші.
«Він не акцентував увагу на тому, що ми відкриваємо вогонь, щоб захистити наше населення і військових, а він сказав, що Україна порушує Мінські домовленості ... Тим самим ОБСЄ, якщо таку доповідь напише, то це дискредитація України на міжнародному рівні як країни, нездатної виконувати власні зобов'язання", - розповів Жданов.
При цьому він не виключає, що після завершення чемпіонату світу з футболу, Росія дійсно може збільшити кількість обстрілів на Донбасі, оскільки у вересні починаються консультації щодо газового контракту з Європою.
"Зараз велика війна взагалі нікому не вигідна. Зрозумійте, хто перший перетне лінію розмежування, ту країну просто розмажуть по стінці на міжнародному рівні. Це буде та країна, яка порушить Мінські домовленості, святу мантру, яку ми створили через ось цей папір!, - заявив Жданов.
Російська опозиціонерка Ольга Курносова переконана, що диктатор Володимир Путін не має чіткого плану Б на випадок провалу нинішньої стратегії щодо війни проти України та протистояння із Заходом. Водночас у мирну угоду вона не вірить. Про це вона заявил...
Канцлер Німеччини Фрідріх Мерц висловив сумніви щодо можливості вступу України до Європейського Союзу до 2034 року, коли завершиться наступний семирічний бюджетний цикл ЄС. За його словами, розширення не повинно вплинути на вже визначені середньостроко...