Колишній керівник виборчої кампанії Трампа Пол Манафорт здався ФБР, його відправили під домашній арешт. Очевидно, що це може мати далекосяжні наслідки для адміністрації Трампа, пише у своєму блозі на "Новому часі" політолог-міжнародник Олександр Сушко, передають Патріоти України.
Йдеться про дії його ділових компаньйонів часу виборчої кампанії. Український епізод, який найбільше цікавить нас, є тільки частиною великого розслідування. Його загальний контекст cтосується саме підозри у втручанні російської сторони у вибори в США через таких людей як Манафорт. У цьому сенсі український епізод є лише одним із багатьох у цій справі.
І тому є великі ризики для адміністрації. Є загроза, що Манафортом справа не вичерпається, і будуть інші звинувачення, можливо, й інші арешти чи слідчі дії щодо осіб, близьких до Трампа. Це для нього поганий дзвінок, безумовно.
Що ж до українського боку питання, то, звичайно, є загроза того, що в контексті справи Манафорта можуть бути оприлюднені прізвища тих суб’єктів, які з ним співпрацювали в Україні. І вони, очевидно, працювали з ним не на засадах контрактів і прозорих доходів, а на основі чорної готівки. І це може серйозно вплинути на сприйняття цих людей у США. Адже це можуть бути не тільки діячі колишнього режиму Януковича, але й люди, які досі перебувають у високих ешелонах української політики та претендують на політичне майбутнє.
Чи стане це внутрішньополітичним фактором впливу? Тут варто бути обережнішим у прогнозах, тому що в українському суспільстві досить високий поріг чутливості до будь-яких зловживань такого типу. Інформаційний простір останніх років настільки потонув у негативній інформації, що черговий вкид щодо співпраці тих чи тих політиків із Манафортом навряд чи суттєво вплине на їхню політичну кар’єру. На жаль, така реальність: за умов наповненості інформаційного простору негативом навіть обґрунтований негатив сприйматиметься лише як продовження чорного піару. Тому я не бачу для цих політиків істотної загрози у внутрішньополітичному контексті. Але на світовій арені це може зіпсувати плани тим людям, які опиняться у фокусі міжнародної преси.
Прем'єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо обурився через те, що посли країн Євросоюзу не прийшли за його запрошенням на урочистості з нагоди 80-річчя визволення Братислави від нацистської окупації. Водночас на заході були присутні диппредставники Росії та...
Однак з огляду на авторитет у світі і загальну компетенцію теперішньої команди Трампа, встигнути сторгуватись до того як вдарять мита на експорт продукції США у відповідь вкрай мало. Адже КНР вже анонсувала 30-відсоткові мита на американські товари. Пр...