Хіти тижня. "Ковбаса по 2,20": Соціологи розповіли, де в Україні найбільше сумують за "совком" (інфографіка)

Ностальгія за радянським періодом властива для великої частини громадян України, особливо на сході та півдні. Про це свідчать дані соціологічного опитування, проведеного "Кальміуською групою" в партнерстві з компанією GfK Ukraine, повідомляють Патріоти України.

43% населення загалом та 51% жителів Донбасу вважають, що їхнє життя чи життя їхніх сімей в радянські часи було кращим, натомість не згодні з цим 42% та 31%, відповідно.

У цілому, що життя у радянський період було кращим, вважають трохи більше 50% опитаних на Донбасі, Сході та Півдні України.

У Центрі майже рівна кількість тих хто вважає, що життя до 1991 року було кращим, та тих, хто так не вважає (42% проти 43%).

Лише на Заході кількість громадян, що вважають, що зараз життя їхніх сімей краще, ніж було у радянський період, відчутно перевищує кількість тих, хто так не вважає (54% проти 31%).

Відзначається, що по всіх регіонах достатньо велика кількість людей не визначилася із відповіддю (від 15% до 18%).

Кожен четвертий загалом в Україні (25%) та третій на Донбасі зокрема (36%) хотіли би, щоб Радянський Союз відродився, і Україна була його частиною, а 68% та 51%, відповідно, не хотіли би, щоб це сталося.

Утім соціологи зазначають, що, незважаючи на такі оцінки радянського періоду, ідея незалежності України має підтримку абсолютної більшості громадян по всіх регіонах.

49% населення загалом і 37% жителів Донбасу цілком або скоріше підтримують декомунізацію в Україні. Натомість третина населення України (34%) і близько половини населення Донбасу (46%) – не підтримують.

Найпоширенішими причинами непідтримки декомунізації є повага до радянського минулого та переконання у тому, що нині існують більш нагальні проблеми, ніж декомунізація.

Дослідження проводилося з 4 по 20 червня 2018 року в усіх областях України за винятком непідконтрольної частини Донецької та Луганської областей та Автономної Республіки Крим.

Методом телефонного інтерв’ю з дзвінками на випадкові мобільні номери було опитано 1966 респондентів, з них 540 – з Донецької та Луганської областей (території, підконтрольні українському уряду). Максимальна похибка складає: для України – не більше 2,5%, для Донецької та Луганської областей – не більше 4,9%.

У Кремлі будуть дуже раді: У Трампа розпустили групу, яка займалась воєнними злочинами РФ проти України, - WP

четвер, 24 квітень 2025, 6:50

Видання The Washington Post з посиланням на неназваних співрозмовників написало про розпуск у США робочої групи і звільнення її координатора, уповноважених збирати дані про воєнні злочини, скоєні Росією проти України, передають Патріоти України. За сло...

Дані вкрай невтішні: Скільки біженців повернеться в Україну після війни

четвер, 24 квітень 2025, 6:22

Більшість українських біженців не планують повертатися в Україну після війни, зокрема через негативне ставлення в соціальних мережах та невизначеність ситуації вдома. Лише третина з мільйонів біженців має намір повернутися. Про це заявив гендиректор Ки...