Про це повідомляє "Сегодня" з посиланням на керівника дослідницьких програм Центру сприяння реформам Георгія Чижова, передають Патріоти України.
За словами експерта, після приходу до влади президент РФ Володимир Путін зайнявся зміцненням зв'язків з окраїнними територіями, в першу чергу, з Далеким Сходом і Калінінградом, але проблему з Північним Кавказом вирішити не вдалося.
"У Калінінградській області навіть офіційно обговорювали в кінці 90-их перспективи отримання статусу асоційованого члена Євросоюзу, аж до введення віз з рештою Росії. Там підростало покоління людей, яке ніколи не було в Москві, зате було в Вільнюсі, Варшаві, Берліні ... В Кремлі за цю тему взялися, господарський і ментальний розрив з далекими територіями зменшився. Але не зник повністю. А ось проблема Північного Кавказу менш гострою не стає. Там може спалахнути в будь-який момент і від будь-якої іскри. Наприклад, якщо хтось зачепить кавказців в російських містах, можна наштовхнутися на відповідну реакцію з боку відповідних республік", - говорить Чижов.
Саме Північний Кавказ, на думку експерта, є больовою точкою Москви. "При цьому в цілому нинішня РФ більш стійка конструкція, ніж СРСР. В ній немає протодержав, які були присутні в Союзі. Так, в моєму дитинстві здавалося, що Союз не розвалиться ніколи, але "сплячі" державні інститути часто прокидаються", - також зазначив він.
Більшість українців, які наразі перебувають у Польщі, приїхали відносно нещодавно. Найбільша частка – 37% – оселилися в країні менш ніж пів року тому. Такі дані опублікували в аналітичному центрі міжнародної агенції з працевлаштування Gremi Personal, п...
Як повідомив Генштаб ЗСУ, загальні бойові втрати РФ з 24.02.22 по 19.01.25 орієнтовно склали: