Хіти тижня. "Може спалахнути в будь-який момент": Експерт розповів про слабке місце Росії

Больовою точкою Росії є Північний Кавказ, який може спалахнути в будь-який момент.

Георгій Чижов

Про це повідомляє "Сегодня" з посиланням на керівника дослідницьких програм Центру сприяння реформам Георгія Чижова, передають Патріоти України.

За словами експерта, після приходу до влади президент РФ Володимир Путін зайнявся зміцненням зв'язків з окраїнними територіями, в першу чергу, з Далеким Сходом і Калінінградом, але проблему з Північним Кавказом вирішити не вдалося.

"У Калінінградській області навіть офіційно обговорювали в кінці 90-их перспективи отримання статусу асоційованого члена Євросоюзу, аж до введення віз з рештою Росії. Там підростало покоління людей, яке ніколи не було в Москві, зате було в Вільнюсі, Варшаві, Берліні ... В Кремлі за цю тему взялися, господарський і ментальний розрив з далекими територіями зменшився. Але не зник повністю. А ось проблема Північного Кавказу менш гострою не стає. Там може спалахнути в будь-який момент і від будь-якої іскри. Наприклад, якщо хтось зачепить кавказців в російських містах, можна наштовхнутися на відповідну реакцію з боку відповідних республік", - говорить Чижов.

Саме Північний Кавказ, на думку експерта, є больовою точкою Москви. "При цьому в цілому нинішня РФ більш стійка конструкція, ніж СРСР. В ній немає протодержав, які були присутні в Союзі. Так, в моєму дитинстві здавалося, що Союз не розвалиться ніколи, але "сплячі" державні інститути часто прокидаються", - також зазначив він.

Опублікував: Олег Устименко

Вбивство "головного критика" Кадирова: Чеченський блогер може бути живим і перебувати під захистом шведської поліції

субота, 10 грудень 2022, 0:36

Чеченський блогер Тумсо Абдурахманов, про вбивство якого у Швеції повідомлялося 5 грудня, можливо, живий і перебуває під захистом шведської поліції. Про це повідомила пресслужба уряду Чеченської республіки Ічкерія за кордоном у коментарі "Кавказ.Реалії...

Росія розширює і модернізує свій ядерний арсенал - міністр оборони США

субота, 10 грудень 2022, 0:29

Міністр оборони США Ллойд Остін заявив, що Москва "розширює і модернізує" свою ядерну зброю. Його коментарі прозвучали в той час, коли президент Росії Володимир Путін продовжує погрожувати всьому світові використанням ядерної зброї. Про це пише Sky New...