Про це повідомляє "Сегодня" з посиланням на керівника дослідницьких програм Центру сприяння реформам Георгія Чижова, передають Патріоти України.
За словами експерта, після приходу до влади президент РФ Володимир Путін зайнявся зміцненням зв'язків з окраїнними територіями, в першу чергу, з Далеким Сходом і Калінінградом, але проблему з Північним Кавказом вирішити не вдалося.
"У Калінінградській області навіть офіційно обговорювали в кінці 90-их перспективи отримання статусу асоційованого члена Євросоюзу, аж до введення віз з рештою Росії. Там підростало покоління людей, яке ніколи не було в Москві, зате було в Вільнюсі, Варшаві, Берліні ... В Кремлі за цю тему взялися, господарський і ментальний розрив з далекими територіями зменшився. Але не зник повністю. А ось проблема Північного Кавказу менш гострою не стає. Там може спалахнути в будь-який момент і від будь-якої іскри. Наприклад, якщо хтось зачепить кавказців в російських містах, можна наштовхнутися на відповідну реакцію з боку відповідних республік", - говорить Чижов.
Саме Північний Кавказ, на думку експерта, є больовою точкою Москви. "При цьому в цілому нинішня РФ більш стійка конструкція, ніж СРСР. В ній немає протодержав, які були присутні в Союзі. Так, в моєму дитинстві здавалося, що Союз не розвалиться ніколи, але "сплячі" державні інститути часто прокидаються", - також зазначив він.
США можуть припинити свою участь у програмі щодо притягнення Росії до відповідальності за воєнні злочини. У Вашингтоні відмовляються називати РФ агресором, передають Патріоти України з посиланням на The Telegraph. За даними видання, США не захотіла на...
Президент Росії Володимир Путін не проти перемовин щодо закінчення війни. Однак він хотів би хотів би, щоб переговори тривали на тлі воєнних дій, масованих обстрілів України та продовження контактів з президентом США Дональдом Трампом. Путіну потрібно,...