Хіти тижня. Не Філарет: Кого посилено просувають на предстоятеля автокефальної української церкви

Ні Банкова, ні Фанар начебто не бачать на чолі оновленої церкви в Україні двох старих суперників, котрі очолюють УПЦ-КП та УАПЦ

Митрополит УПЦ МП Симеон (Володимир Шостацький)

Очолити Українську православну церкву після отримання автокефалії начебто непогані шанси має вінницький митрополит Симеон (Шостацький). Його кандидатура, за інформацією видання Обозреватель», активно обговорюється представниками українського політикуму. Зокрема, уточнює видання, на Банковій активно просувають цього владику на пост Предстоятеля, зазначають Патріоти України.

Саме з цим, допускається, і пов'язані останні скандальні заяви керуючого справами УПЦ Московського патріархату, митрополита Антонія. Зокрема, цей промосковський церковний діяч заявив про наявність листа від Вселенського патріархату до УПЦ КП і УАПЦ, згідно з яким голови цих церков Філарет і Макарій нібито не можуть брати участь у виборах глави нової Української православної церкви.

"Є цікава інформація з кількох джерел про те, що є лист із Фанара (історичний район в Константинополі, де розташована резиденція Константинопольського патріарха - ред.), направлений і в так званий Київський патріархат, і в Автокефальну церкву, згідно з яким у виборах не можуть брати участь ані Філарет, ані Макарій", - заявив Антоній в інтерв'ю програмі "Право на віру" на каналі "Перший козацький", відео якого опубліковано на сайті УПЦ МП.

"Тому, мабуть, слова на недавній прес-конференції про те, що долю цих зборів повинен вирішити Фанар, виходять саме з цього. Тобто потрібно переконати все ж Фанар, щоб він цей свій принциповий підхід якимось чином скасував", - припустив Антоній. При цьому висловивши сподівання, що ніякого об’єднавчого собору не буде.

Раніше митрополит УПЦ Олександр Драбинко, котрий активно підтримує процес ініційований Вселенським патріархатом, і безумовно посвячений у хід підготовки об’єднавчого собору, заявляв, що оновлену Церкву в Україні має очолити людина середнього віку. Під цей опис ні очільник УПЦ-КП, ні УАПЦ не підпадають.

Чому Мінськ "образився" на Київ і чи є загроза вторгнення з півночі.

вівторок, 9 серпень 2022, 23:11

Я неодноразово попереджав, що не варто створювати власними руками образ ворога в безпосередній близькості наших кордонів, штовхаючи РБ в так звані "братні обійми" Росії. Українсько-білоруські відносини загострились напередодні вторгнення рф: сьогодні М...

Історичний момент: Байден підписав протоколи про приєднання Фінляндії та Швеції до НАТО

вівторок, 9 серпень 2022, 23:00

Президент США Джо Байден ввечері 9 серпня підписав документи про затвердження протоколів про приєднання Фінляндії та Швеції до НАТО, передають Патріоти України. Президент США підписав документи на церемонії у Білому домі. Байден виступив з промовою та ...