Хіти тижня. Не Філарет: Кого посилено просувають на предстоятеля автокефальної української церкви

Ні Банкова, ні Фанар начебто не бачать на чолі оновленої церкви в Україні двох старих суперників, котрі очолюють УПЦ-КП та УАПЦ

Митрополит УПЦ МП Симеон (Володимир Шостацький)

Очолити Українську православну церкву після отримання автокефалії начебто непогані шанси має вінницький митрополит Симеон (Шостацький). Його кандидатура, за інформацією видання Обозреватель», активно обговорюється представниками українського політикуму. Зокрема, уточнює видання, на Банковій активно просувають цього владику на пост Предстоятеля, зазначають Патріоти України.

Саме з цим, допускається, і пов'язані останні скандальні заяви керуючого справами УПЦ Московського патріархату, митрополита Антонія. Зокрема, цей промосковський церковний діяч заявив про наявність листа від Вселенського патріархату до УПЦ КП і УАПЦ, згідно з яким голови цих церков Філарет і Макарій нібито не можуть брати участь у виборах глави нової Української православної церкви.

"Є цікава інформація з кількох джерел про те, що є лист із Фанара (історичний район в Константинополі, де розташована резиденція Константинопольського патріарха - ред.), направлений і в так званий Київський патріархат, і в Автокефальну церкву, згідно з яким у виборах не можуть брати участь ані Філарет, ані Макарій", - заявив Антоній в інтерв'ю програмі "Право на віру" на каналі "Перший козацький", відео якого опубліковано на сайті УПЦ МП.

"Тому, мабуть, слова на недавній прес-конференції про те, що долю цих зборів повинен вирішити Фанар, виходять саме з цього. Тобто потрібно переконати все ж Фанар, щоб він цей свій принциповий підхід якимось чином скасував", - припустив Антоній. При цьому висловивши сподівання, що ніякого об’єднавчого собору не буде.

Раніше митрополит УПЦ Олександр Драбинко, котрий активно підтримує процес ініційований Вселенським патріархатом, і безумовно посвячений у хід підготовки об’єднавчого собору, заявляв, що оновлену Церкву в Україні має очолити людина середнього віку. Під цей опис ні очільник УПЦ-КП, ні УАПЦ не підпадають.

Хіти тижня. Візуальні попередження, про вогонь на враження виявились застарілими: Мережу вразило кладовище літаків і вертольотів під Запоріжжям (відео)

понеділок, 18 жовтень 2021, 3:00

Колись ретельно охороняєма військова частина стала базою-привидом в модерній Україні. Спочатку блогери боялися, що там є якась охорона, але обгороджування вже давно зламане і на покинутому місці крім радянської авіатехніки нікого немає. Кладовище літак...

"Путин стареет, рядом остался только сумасшедший Лукашенко": Професор Зубов розповів про головні проблеми кремлівської еліти (відео)

неділя, 17 жовтень 2021, 22:44

Режим президента Росії Володимира Путіна знаходиться в дуже незавидному положенні. Саме цим пояснюються закручування гайок усередині країни і зовнішньополітичні провокації на зразок хамській статті замголови Радбезу РФ Дмитра Медведєва про Україну. Так...