Хіти тижня. "Не міг уявити, що таке можливо! Фрід, Аслунд, Піонтковський і я допомагали готувати цей список", - екс-радник Путіна про підміну "кремлівської доповіді"

На думку Андрія Ілларіонова, держоргани США несерйозно ставляться до відкритої частини доповіді.

Андрій Ілларіонов. Фото: Гордон.

"Кремлівська доповідь" США мала бути публічною, а підготування її закритої частини не було обов'язковим, заявив в інтерв'ю виданню "ГОРДОН" один із учасників робочої групи з розроблення критеріїв для визначення фігурантів доповіді, колишній радник президента Путіна, старший науковий співробітник Центру з глобальної свободи і процвітання Інституту Катона у Вашингтоні, політолог й економіст Андрій Ілларіонов. Патріоти України пропонують вам ознайомитися із його міркуваннями.

"Закон, ухвалений Конгресом, чітко прописав модальність його виконання: доповідь має бути публічною, але в неї може бути (але не обов'язково) закрита частина. Тому адміністрація зобов'язана була формально виконати цю вимогу і хоч щось опублікувати. Оскільки в останній момент надійшла заборона на оприлюднення оригінального документа, над яким працювали півроку, то довелося гарячково створювати те, що і вийшло", – розповів він.

На думку Ілларіонова, держоргани США несерйозно ставляться до відкритої частини доповіді. "Зізнаюся, що до цього особисто я не міг уявити собі, що таке можливо. Доповіді не опублікували на сайтах держорганів. І цей факт є очевидним підтвердженням того, що самі працівники цих органів не сприймають її серйозно. Заради збереження своєї репутації і професійної честі вони не вважали можливим опублікувати це в себе", – наголосив він.

Колишній радник Путіна додав, що брав участь у розробленні критеріїв для внесення до санкційного списку. "Через деякий час після початку роботи міжвідомчої групи до мене і мого колеги Андрія Піонтковського звернулися з проханням допомогти в розробленні критеріїв для підготовки доповіді. Ми працювали разом із Деніелом Фрідом, високопоставленим американським дипломатом, який працює зараз в Atlantic Council, та експертом Atlantic Council Андерсом Аслундом. Ми підготували пропозиції щодо трьох критеріїв і семи груп осіб, яких можна занести в доповідь. Наша з Андрієм Піонтковським позиція має принциповий характер: ми займалися винятково визначенням критеріїв та ідентифікацією груп; ми не рекомендували і не збираємося рекомендувати американським органам влади тих чи інших конкретних осіб", – підсумував він.

Хіти тижня. Бомбити той Вороніж: Як виглядає табір російських військ поблизу українського кордону показали із супутника

четвер, 15 квітень 2021, 4:00

У мережі з'явилися супутникові знімки й інші численні фотодокази, які підтверджують, що неподалік кордону України дійсно з'явився великий польовий табір російських військових. Він розташований на південь від Воронежа (РФ). Фото із супутника опублікував...

Хіти тижня. ​На Росії готуються до великих втрат: У Вологодській області терміново виділити багатогектарну ділянку для захоронення "військових трупів"

четвер, 15 квітень 2021, 3:00

Місцева мерія російського міста Череповець прийняла постанову «Про організацію термінового захоронення трупів у воєнний час». Документ опублікований на офіційному сайті мерії Череповця, зазначають Патріоти України. Для загиблих під час війни виділено в...