Дії противника на Світлодарській дузі і низці інших ділянок лінії розмежування на сході України покликані відвернути сили і засоби української армії від напрямку головного удару. Таку думку висловив генерал-полковник у відставці, колишній начальник Генерального штабу ЗСУ, колишній перший заступник міністра оборони України Анатолій Лопата, передають Патріоти України з посиланням на "Обозреватель".
Коментуючи останню активізацію в районі Світлодарської дуги, генерал визнав: "Перш за все, ця ділянка вигідна противнику для здійснення подібного роду провокацій. Вона вибирається не випадково - до цього підходять професійно". Він додав, що "цією ділянкою могла б бути будь-яка ділянка, де б можна було завдати максимальної поразки противнику".
"Протягом тривалого часу ми спостерігаємо, що саме на цих ділянках демонструється найбільша активність військ противника, але це не означає, що демонстрація цих устремлінь є основною метою", - підкреслив Лопата.
Він переконаний в тому, що "ця демонстрація відволікає сили і засоби Збройних Сил України, їхнє військове керівництво від справжніх намірів іншої сторони". "Відбиваючи удари на цих ділянках, ЗСУ мають готуватися до більш масштабних дій на інших ділянках", - попередив генерал.
За його оцінками, "найнебезпечнішим напрямом був і залишається маріупольський". Крім того, "не можна виключати і столицю України", оскільки "плани можуть бути набагато масштабнішими". "Їх цікавить, перш за все, вся Україна, а окремі дії на окремих ділянках - це не те".
"Ми повинні бути готові до того, що на всій лінії зіткнення з проросійськими сепаратистами можуть бути ті чи інші провокації, однак основний удар може бути в зовсім іншому напрямку. Ми повинні бути готові до протидії іншого масштабу", - переконаний Лопата.
Російська опозиціонерка Ольга Курносова переконана, що диктатор Володимир Путін не має чіткого плану Б на випадок провалу нинішньої стратегії щодо війни проти України та протистояння із Заходом. Водночас у мирну угоду вона не вірить. Про це вона заявил...
Канцлер Німеччини Фрідріх Мерц висловив сумніви щодо можливості вступу України до Європейського Союзу до 2034 року, коли завершиться наступний семирічний бюджетний цикл ЄС. За його словами, розширення не повинно вплинути на вже визначені середньостроко...