Дії противника на Світлодарській дузі і низці інших ділянок лінії розмежування на сході України покликані відвернути сили і засоби української армії від напрямку головного удару. Таку думку висловив генерал-полковник у відставці, колишній начальник Генерального штабу ЗСУ, колишній перший заступник міністра оборони України Анатолій Лопата, передають Патріоти України з посиланням на "Обозреватель".
Коментуючи останню активізацію в районі Світлодарської дуги, генерал визнав: "Перш за все, ця ділянка вигідна противнику для здійснення подібного роду провокацій. Вона вибирається не випадково - до цього підходять професійно". Він додав, що "цією ділянкою могла б бути будь-яка ділянка, де б можна було завдати максимальної поразки противнику".
"Протягом тривалого часу ми спостерігаємо, що саме на цих ділянках демонструється найбільша активність військ противника, але це не означає, що демонстрація цих устремлінь є основною метою", - підкреслив Лопата.
Він переконаний в тому, що "ця демонстрація відволікає сили і засоби Збройних Сил України, їхнє військове керівництво від справжніх намірів іншої сторони". "Відбиваючи удари на цих ділянках, ЗСУ мають готуватися до більш масштабних дій на інших ділянках", - попередив генерал.
За його оцінками, "найнебезпечнішим напрямом був і залишається маріупольський". Крім того, "не можна виключати і столицю України", оскільки "плани можуть бути набагато масштабнішими". "Їх цікавить, перш за все, вся Україна, а окремі дії на окремих ділянках - це не те".
"Ми повинні бути готові до того, що на всій лінії зіткнення з проросійськими сепаратистами можуть бути ті чи інші провокації, однак основний удар може бути в зовсім іншому напрямку. Ми повинні бути готові до протидії іншого масштабу", - переконаний Лопата.
Президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп зізнався своїм помічникам, що досягнення мирної угоди щодо завершення війни в Україні виявилося складнішим, ніж він сподівався. Про це пише The Wall Street Journal, передають Патріоти України. Зазначаєт...
Американська адміністрація має зважитися на альтернативну стратегію – підтримку України й тиск на Росію. У разі ослаблення міжнародної підтримки світ може скотитися до так званого перемир’я – тимчасового припинення вогню, що, як показує досвід, лише ві...