Розвідка США надала докази провини Росії та причетності 53-ї зенітно-ракетної бригади ЗС РФ до збиття малайзійського Boeing MH17 тодішньому президенту Бараку Обамі всього через кілька днів після катастрофи, проте в Білому Домі вирішили не оприлюднювати ці докази. Про це у своїй колонці для видання Observer розповідає аналітик Джон Шинлер, передають Патріоти України.
За його словами, інформація про роль російських збройних сил в збитті малайзійського Boeing була відома Білому дому відразу після того, як Україна оприлюднила дані аудіоразведкі (SIGINT). "Як підтвердили мені три офіцера розвідки, Вашингтон мав інформацію про збиття, в тому числі SIGINT, що не викликало ніяких сумнівів в тому, що російські військові, в тому числі 53-та ракетна бригада протиповітряної оборони, знищили лайнер. Проте, адміністрація Обами вирішила приховати цю новину, дозволивши нечесним кремлівським нараторам знайти підтримку, оскільки громадськість намагалася з'ясувати, що саме сталося з приреченим літаком", - розповідає автор.
Він також наводить приклад 1983 року, коли винищувач Радянського союзу збив пасажирський літак корейських авіаліній. Тоді загинуло 269 осіб, а Москва відкрито не визнавала своєї провини. Тоді президент США Рональд Рейган виступив з промовою, в якій звинуватив СРСР, а потім під час засідання Радбезу ООН Штати представили дані аудіорозвідки, які змусили Радянський союз зізнатися в скоєному.
За словами автора, президент Обама міг зробити те ж саме в 2014 році, але відмовився. Прогрес в цьому розслідуванні давно назрів, і відбувається тільки зараз, проте він міг бути ще в 2014 році завдяки США. "Це лише ще один приклад небажання адміністрації Обами йти на конфлікт з Путіним і його режимом під час посилення його злочинів і проступків. Відмовившись виступити проти російської агресії, президент Обама заохочував її - кульмінацією стало безпосереднє втручання Кремля в наші вибори 2016 року, з доленосними наслідками, з якими ми сьогодні живемо", - підкреслив аналітик.
США можуть припинити свою участь у програмі щодо притягнення Росії до відповідальності за воєнні злочини. У Вашингтоні відмовляються називати РФ агресором, передають Патріоти України з посиланням на The Telegraph. За даними видання, США не захотіла на...
Президент Росії Володимир Путін не проти перемовин щодо закінчення війни. Однак він хотів би хотів би, щоб переговори тривали на тлі воєнних дій, масованих обстрілів України та продовження контактів з президентом США Дональдом Трампом. Путіну потрібно,...