Росія планувала вбити прем'єр-міністра Чорногорії Міло Джукановича в 2016 році, здійснивши тим самим державний переворот. Про це йдеться в доповіді Інституту зовнішньополітичних досліджень США, повідомляють Патріоти України.
Як наголошується, в ході розслідування звинувачення в спробі держперевороту були висунуті проти 12 жителів Чорногорії, а також проти двох співробітників російської військової розвідки - Едуарда Шишмакова і Володимира Попова, яких судять заочно після того, як вони втекли в Сербію, а пізніше були репатрійовані до Росії .
Ймовірним організатором заколоту виступив 48-річний колишній командир спецпідрозділу сербської поліції Братислав Дікіч.
За даними США, згідно з планом змови, розробленим в Москві, Дікіч повинен був керувати загоном з двох десятків бойовиків, одягнених в уніформу чорногорської поліції, метою яких було зайняти будівлю парламенту Чорногорії і відкрити вогонь по протестувальниках в ніч після виборів.
"Згідно зі звинуваченням, росіяни Шишмаков і Попов заплатили Дікічу більше 200 тисяч доларів для придбання зброї і шифрованих телефонів. Ці насильницькі дії повинні були привести до введення надзвичайного стану, що дозволило б проросійським політикам, лідерам, які виступали проти членства Чорногорії в НАТО, взяти владу під свій контроль. Під час цього хаосу змовники мали вбити тодішнього прем'єр-міністра Міло Джукановича", - йдеться в статті.
Але реалізація змови провалилася, оскільки чорногорські чиновники отримали сигнал від своїх сербських колег, які попередили про присутність російських військових чиновників в країні.
"За чотири дні до виборів Мірко Велимирович, колишній поліцейський, зізнався в участі в змові і наданні допомоги в перевезенні зброї. Російські військові, зрозумівши, що їх план розкритий, виїхали з країни", - йдеться в публікації.
Також звинувачення були висунуті чолі сербського підрозділу байкерської угруповання "Нічні вовки", пов'язаного з Кремлем, ветерану російської війни на сході України Олександру Сінджелічу. Пізніше він назвав Шишмакова одним з головних фінансистів невдалого перевороту.
"Спроба перевороту стала показником тривалої залученості Росії в події в регіоні. Чорногорія є тому прикладом. Це демонструє здатність Кремля використовувати жорстку силу і підпільні методи для підриву і дестабілізації регіону", - застерігає експерт з Росії в Atlantic Council Марк Симаківської.
Президент Сполучених Штатів Америки (США) Дональд Трамп та диктатор Росії Володимир Путін можуть провести телефонні переговори вже сьогодні, 4 квітня, передають Патріоти України посиланням на Politico. Як пише Politico, переговори між Трампом та Путін...
З початку мирних переговорів Росія збільшила кількість ударів дронами по території Україні більш ніж на 50%, передають Патріоти України з посиланням на The Telegraph. Після 18 лютого, з дня початку мирних переговорів, росіяни завдали 4776 ударів безпіл...