Хіти тижня. Щоб не забувались: Константинопольський патріархат простимулював Філарета та Макарія для об'єднання в УППЦ

Тільки єдина помісна православна церква завершить легітимізацію посад важкодоговірних князів української церкви.

Архієпископ Тельміський Іов. Фото: ВВС.

Вселенський патріархат, скасувавши анафему предстоятелів УПЦ КП і УАПЦ Філарета і Макарія, не визнавав канонічними церкви, які вони очолювали. Про це в інтерв'ю заявив архієрей Константинопольської церкви, представник Вселенського патріархату при Всесвітній раді церков архієпископ Тельміський Іов, передають Патріоти України.

За його словами, щоб Макарій і Філарет могли увійти в нову автокефальну церкву, їм необхідно було "дати канонічний статус". У той же час архієпископ підкреслює, що це не означає легітимізацію розколу або визнання невизнаних церков.
"Це не означає, що їх визнали як предстоятелів їх церков, тому що це було б дуже нелогічно, це б означало, що ми визнали дві паралельні церковні структури паралельно ще з третьою канонічною структурою, якою був би Московський патріархат... Ці єпископи відновлені як архієреї в лоні Вселенської церкви і тепер ми чекаємо наступний крок, коли всі ці архієреї об'єднаються в нову структуру, Православної церкви в Україні, якій буде дано томос про автокефалію", - пояснив Іов.
За словами представника Константинополя, архієреями Вселенської церкви з 11 жовтня вважаються всі єпископи, які до сих пір належали до невизнаних церков. Однак ніякі нові висвячення або перехрещення не потрібні, зазначає Іов. "Згідно з канонами Вселенських соборів, якщо людина була хрещена в ім'я Отця, Сина і Святого Духа в схизмі або в єресі, її хрещення визнається, коли ця людина повертається в лоно церкви", - сказав він.

Іов також заявив, що з канонічної точки зору в Україні більше не існує Української православної церкви Московського патріархату. За його словами, в той момент, коли був скасований акт 1686 року про передачу Київської митрополії під адміністрацію Російської церкви, фактично всі єпископи, в тому числі і Московського патріархату, стали архієреями Вселенської церкви.

Джерело: ВВС Україна

Резніков вперше відреагував на відмову Байдена передати Україні F-16

вівторок, 31 січень 2023, 19:14

Джо Байден під час розмови з журналістами сказав, що Штати не передаватимуть Україні винищувачі F-16. Олексій Резніков відреагував на заяву лідера США. Наразі Резніков перебуває у Парижі. Зокрема, до французької столиці міністр оборони прибув, щоб обго...

Закликав Київ "почути Крим": Спливли скандальні факти про відповідального за збройні контракти Міноборони - є російські "хвости"

вівторок, 31 січень 2023, 18:59

Оприлюднено скандальні факти про Олександра Лієва, якого з літа 2022-го року очільник Міноборони Олексій Резніков призначив підписувати збройні контракти МО, передають Патріоти України. Кричущі факти про Лієва зібрав очільник ЦПК Віталій Шабунін, їх ві...