Хіти тижня. Щур у кутку: Після ракетного удару коаліції у Путіна залишається всього два варіанти щодо Сирії, - російський політолог

Обидва варіанти, швидше за все, будуть програшними...

Після ракетного удару США та їх союзників по урядових об'єктах в Сирії, у президента РФ Володимира Путіна залишається два варіанти для дій: або вступати в пряму конфронтацію з США, або продовжувати затяжний конфлікт в сфері "м'якої сили". Обидва варіанти, швидше за все, будуть програшними.

Про це "Апострофу" розповів російський політолог Дмитро Орєшкін, передають Патріоти України.

За його словами, незважаючи на падаючу в РФ популярність теми залучення Росії до Сирії, Путін не може піти звідти просто так. "По-перше, якщо він піде без відчуття перемоги, то виглядатиме слабаком в очах "патріотичної громадськості". По-друге, постраждає його міжнародний статус (це вже його особисте сприйняття). Виникне когнітивний дисонанс: він же увійшов до Сирії, щоб з ним стали розмовляти, дослухалися до його слів. Фундаментальна проблема в тому, що хоч з ним і почали говорити, але не тією мовою, яка подобається Путіну. Почали говорити якраз його мовою - жорсткою мовою силового протистояння", - говорить Орєшкін.

Тому у Кремля залишається всього два варіанти. Перший варіант, прямого військового конфлікту з США, навряд чи може розглядатися серйозно, оскільки для цього у РФ немає ні ресурсів, ні можливостей.

"А якщо удар не завдається, Путіну доводиться там залишатися, залишати силовиків - це досить дороге задоволення і, головне, безперспективне. Як не крути, режим Асада не може контролювати всю територію його країни. Ідея, мабуть, полягає в тому, щоб безконтрольну територію розділити на зони впливу Ірану, Туреччини, самого Асада і, побічно, Росії. При цьому доведеться вступати в конфлікт, наприклад, з Ізраїлем, який не допускає закріплення Ірану на території Сирії, що впритул прилягає до Ізраїлю", - продовжує політолог.

Тому, на думку Орешкіна, в разі відсутності військового конфлікту, протистояння перейде в сферу "м'якої сили", де у Росії також менше ресурсів, ніж в умовного Заходу. Навіть якщо вдасться зберегти в Сирії нинішній режим Башара Асада, РФ доведеться за це занадто дорого заплатити.

"Ось два варіанти поразки Путіна: один швидший, інший - більш тривалий за часом. У будь-якому разі виходить, що Росія виглядає не як країна, що наступає, а як країна що обороняється; путінська Росія стає об'єктом тиску, а не суб'єктом політичної гри... Тобто вийти з Сирії набагато важче, ніж увійти. Тепер доведеться за це довго і невигідно платити, в тому числі й російським громадянам. І їх це не радує", - резюмує експерт.

Опублікував: Олег Устименко

Побажав "миру" Україні та Росії: Словацький депутат у Європарламенті дістав із сумки та випустив голуба (відео)

середа, 24 квітень 2024, 23:41

Під час засідання Європарламенту 24 квітня депутат від ультраправої партії «Словацькі патріоти» Мирослав Радачовський випустив білого голуба, заявивши, що таким чином бажає миру «усьому світу, росіянам і українцям». Про це пише The Guardian, передають ...

"Будь-яка підтримка можлива": Польща готова допомогти Україні повернути чоловіків призовного віку

середа, 24 квітень 2024, 23:30

Міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш заявив, що його країна готова допомогти Україні повернути чоловіків призовного віку. Про це пише Reuters, передають Патріоти України. Він нагадав, що Польща раніше пропонувала допомогти Україні з тим, щоб ...