Під час подій під Іловайськом були захоплені в полон близько 300 добровольців і військовослужбовців. Не всі вони залишилися серед живих після спілкування із представниками "високодуховного" російського народу.
Під час Іловайської трагедії деяких поранених бійців сил АТО добивали, коли вони були позбавлені боєздатності - вже після закінчення бойових дій. Про це йдеться в опублікованій 9 серпня доповіді Управління верховного комісара ООН з прав людини, передають Патріоти України.
За даними УВКПЛ, вранці 29 серпня близько 20 бійців АТО сіли в одну з вантажівок колони відступу з села Многопілля в село Новокатеринівка. Через 30 хвилин після виїзду вантажівка потрапила під обстріл, більшість загинули або були поранені. Вижити вдалося 7 солдатам, багато хто з них мав легкі поранення. Вони сховалися недалеко від дороги, а після бою вивісили імпровізований білий прапор. Окупанти з сусіднього пагорба закричали, щоб вони склали зброю і повзли на пагорб. Коли українці залізли на вершину пагорба, командир НВФ наказав їм зняти бронежилети, каски і роздягнутися. За словами одного з тих, що вижили, один з військових знімав все дуже повільно, тому що був поранений: це розлютило "старлея" окупантів, після чого він вистрілив в спину і голову жертви.
Після цього полоненим наказали встати і йти. Сержант ЗСУ кілька разів просив офіцера окупантів не вбивати його військовослужбовців, "тому що ті були дуже молодими". Двоє свідків повідомили УВКПЛ, що той двічі вистрілив з автомата сержанту в спину і голову.
Також під час переходу ще один військовий неодноразово просив офіцера ЗС РФ дозволити йому зателефонувати матері. Двоє свідків чули два або три постріли. Коли вони обернулися, то побачили, що на землі лежить розстріляний чоловік.
В одному з випадків поранений боєць АТО втік в ліс з обстріляного авто. Він чув, як люди ззаду кричали: "Я поранений!" - але після цього лунали поодинокі постріли. Під час подій під Іловайськом були захоплені в полон близько 300 добровольців і військовослужбовців: їх перевозили в чотири основних місця: захоплений будинок міліції в Сніжному, будівлі на вулиці Борців Революції, захоплені Академію внутрішніх справ і облуправління СБУ в Донецьку.
Полонених утримували в "нелюдських і принизливих" умовах через переповненість місць обмеження волі, недостатньої кількості або відсутності матраців, денного світла, свіжого повітря, їжі, медичної допомоги і в неадекватних санітарних умовах.
УВКПЛ зазначає, що під час допиту захоплених катували (били, в тому числі з елементами сексуального насильства, імітацією страти та ін.), щоб отримати інформацію, покарати їх за приєднання до добробатів або змусити приєднатися до НЗФ.
Промовистим індикатором впливу погроз Путіна вдарити по США, Великобританії та Франції за дозвіл запускати їхні ракети по території рф, стала реакція фінансових бірж Європи та США: Зростання ділової активності триває. На тлі атаки Росії балістичною рак...
Колишній канцлер Німеччини Ангела Меркель під час свого перебування на посаді намагалася перешкодити прагненню України швидко приєднатися до НАТО, адже боялася військової відповіді з боку російського диктатора Володимира Путіна. Про це вона розповіла у...