"Російські ЗМІ повідомили, що США вирішили вивчити інфраструктуру п'яти країн Європи: Білорусі, України, Молдови, Фінляндії і Польщі на предмет готовності промисловості до умов воєнного часу і надзвичайних ситуацій. В РФ переконані, що подібний збір даних є одним з етапів підготовки до початку бойових дій." про це у блозі Обозревателя пише дипломат Олександр Хара, передають Патріоти України, продовжуючи:
Я би не покладався на російські джерела. Російську інформацію слід розглядати виключно як елемент пропаганди і ведення війни проти України і проти західного світу.
Тому якщо ми подивимося на справжнє положення на європейському континенті і хто посилює свою військову присутність – постійні бази, нові бази – це є Російська Федерація, а ніяк не країни Європи чи США.
Якщо ми подивимось на тих, хто займається мілітаризацією європейського континенту, я вже не кажу про окупацію частини території Грузії, окупацію частини території України – Криму і Донбасу, я вже не кажу про мілітаризацію власне Криму, який загрожує не лише Україні, а й всім країнам Чорноморського регіону і далі на Близький Схід і Середземне море, оскільки без Криму не могло би бути сирійської кампанії.
Якщо ми подивимось на посилення військової присутності на нашому кордоні з російського боку, то звичайно це не Сполучені Штати намагаються підготуватися до війни з Російською Федерацією, а Росія готується до війни по відношенню до західних сусідів. І звичайно, казати, наче американці щось тут посилюють, маючи якісь агресивні плани, то це - перегортання фактів, перекручування їх і абсолютна неправда.
Американці присутні в деяких країнах Балтії, але ця присутність обумовлена і окупацією частини наших територій і агресивною політикою. А за великим рахунком ця присутність є символічною, оскільки звичайно одним батальйоном не можна протидіяти тим засобам і силам, які є у Російської Федерації, які розгорнуті в бік Балтійських країн.
Це скоріше є попередженням, що напад на одну з європейських країн-членів НАТО буде вважатися нападом на Сполучені Штати, і відповідно буде реакція, яка передбачена 5 статтею Вашингтонського договору.
Як повідомив Генштаб ЗСУ., загальні бойові втрати РФ з 24.02.22 по 22.11.24 орієнтовно склали:
Дозвіл з боку США та Великої Британії для України застосовувати далекобійні ракети для атак по цілих у Росії – демонстрація зміни підходу до підтримки Києва в умовах затяжної війни. Цей крок створює серйозний виклик для російської оборони та підвищує с...