Хіти тижня. Стало відомо, коли і чому Польща вирішила скандалити з Україною

Загострення у відносинах між Києвом і Варшавою почалося після візиту в Україну віце-прем'єр-міністра Польщі Петра Глинського в кінці жовтня.

Про це в коментарі "Апострофу" заявив редактор українського порталу в Польщі Prostir.pl Ігор Ісаєв, передають Патріоти України.

"У 20-х числах жовтня в Києві перебував польський віце-прем'єр Петро Глинський, і йому не вдалося домовитися з українською стороною про відновлення ексгумації поляків-жертв різних репресій на території України. А для Польщі це – важлива тема. Навесні минулого року Український інститут національної пам'яті порадив це заблокувати, поки Польща не з'ясує питання знищених українських пам'яток на своїй території. З того моменту почався обмін "гарячою картоплею" між сторонами", - каже журналіст.

Він підкреслив, що з боку України випади на адресу Польщі робить Український інститут національної пам'яті та його голова Володимир В'ятрович. "З української сторони цю "гарячу картоплю" перекидає тільки Український інститут національної пам'яті, всі інші державні установи намагаються бути дуже стриманими, але інститут і особисто В'ятрович відповідають трохи різкіше, ніж інші українські органи. Але це зрозуміло, бо проти В'ятровича в Польщі піднялася абсолютно незрозуміла хвиля ненависті на державному рівні",- зазначив Ісаєв.

Також серед причин загострення відносин журналіст виділив і швидкі перестановки в уряді Польщі. "На початку грудня в Польщі буде переформатування уряду, і міністр Ващиковський – одна з перших персон на виліт з цього уряду, тому, я думаю, Ващиковський і його відомство вирішили жорстко висловлюватися по відношенню до України, щоб показати, мовляв, ми дійсно працюємо", - звернув увагу Ігор Ісаєв.

Несподівано: Брат росіянина, який претендує на посаду глави Інтерполу, очолює представництво України в ОБСЄ

вівторок, 20 листопад 2018, 0:30

За даними журналістів, інформація про родинні зв'язки Ігоря Прокопчука та Олександра Прокопчука "на поточний момент перевіряється". Дипломатичну структуру в міжнародних організаціях у Відні (Австрія) Ігор Прокопчук очолює протягом 8,5 років. До того, я...

Хіти тижня. "Ми зможемо витіснити Росію з України": У США зробили потужне попередження Кремлю

понеділок, 19 листопад 2018, 23:30

Україні готові допомогти, але і від Києва чекають реальних дій. У США вважають, що Росію можна витіснити з українських земель. Однак для цього потрібні рішучість, концентрація та підтримка із боку союзників. Про це заявив сенатор США Кріс Кунс, повідо...