Хіти тижня. Стало відомо, коли і чому Польща вирішила скандалити з Україною

Загострення у відносинах між Києвом і Варшавою почалося після візиту в Україну віце-прем'єр-міністра Польщі Петра Глинського в кінці жовтня.

Про це в коментарі "Апострофу" заявив редактор українського порталу в Польщі Prostir.pl Ігор Ісаєв, передають Патріоти України.

"У 20-х числах жовтня в Києві перебував польський віце-прем'єр Петро Глинський, і йому не вдалося домовитися з українською стороною про відновлення ексгумації поляків-жертв різних репресій на території України. А для Польщі це – важлива тема. Навесні минулого року Український інститут національної пам'яті порадив це заблокувати, поки Польща не з'ясує питання знищених українських пам'яток на своїй території. З того моменту почався обмін "гарячою картоплею" між сторонами", - каже журналіст.

Він підкреслив, що з боку України випади на адресу Польщі робить Український інститут національної пам'яті та його голова Володимир В'ятрович. "З української сторони цю "гарячу картоплю" перекидає тільки Український інститут національної пам'яті, всі інші державні установи намагаються бути дуже стриманими, але інститут і особисто В'ятрович відповідають трохи різкіше, ніж інші українські органи. Але це зрозуміло, бо проти В'ятровича в Польщі піднялася абсолютно незрозуміла хвиля ненависті на державному рівні",- зазначив Ісаєв.

Також серед причин загострення відносин журналіст виділив і швидкі перестановки в уряді Польщі. "На початку грудня в Польщі буде переформатування уряду, і міністр Ващиковський – одна з перших персон на виліт з цього уряду, тому, я думаю, Ващиковський і його відомство вирішили жорстко висловлюватися по відношенню до України, щоб показати, мовляв, ми дійсно працюємо", - звернув увагу Ігор Ісаєв.

Захопити два моря: Полторак розповів про новий план Кремля

середа, 16 січень 2019, 23:11

Росія йде в повзучий наступ для того, щоб максимально ускладнити рух торгових судів. Росія активно продовжує агресивні дії проти України і відтісняє її з морських узбереж, вдаючись до повзучого наступу в Азовському та Чорному морях. Як заявив міністр о...

Хіти тижня. "В Лаосе с бандеровцами воевали?": Росіян розлютило військове свято з подачі Кремля

середа, 16 січень 2019, 20:00

У мережі висміяли військовий парад, яким 13 січня в Читі (Росія) зустріли танки Т-34, які повернулися в РФ із Лаосу. Відео з заходу поділився в Twitter журналіст кремлівського пулу Дмитро Смирнов. "Урочистий мітинг на честь повернення бойової техніки",...