Хіти тижня. Стало відомо, коли і чому Польща вирішила скандалити з Україною

Загострення у відносинах між Києвом і Варшавою почалося після візиту в Україну віце-прем'єр-міністра Польщі Петра Глинського в кінці жовтня.

Про це в коментарі "Апострофу" заявив редактор українського порталу в Польщі Prostir.pl Ігор Ісаєв, передають Патріоти України.

"У 20-х числах жовтня в Києві перебував польський віце-прем'єр Петро Глинський, і йому не вдалося домовитися з українською стороною про відновлення ексгумації поляків-жертв різних репресій на території України. А для Польщі це – важлива тема. Навесні минулого року Український інститут національної пам'яті порадив це заблокувати, поки Польща не з'ясує питання знищених українських пам'яток на своїй території. З того моменту почався обмін "гарячою картоплею" між сторонами", - каже журналіст.

Він підкреслив, що з боку України випади на адресу Польщі робить Український інститут національної пам'яті та його голова Володимир В'ятрович. "З української сторони цю "гарячу картоплю" перекидає тільки Український інститут національної пам'яті, всі інші державні установи намагаються бути дуже стриманими, але інститут і особисто В'ятрович відповідають трохи різкіше, ніж інші українські органи. Але це зрозуміло, бо проти В'ятровича в Польщі піднялася абсолютно незрозуміла хвиля ненависті на державному рівні",- зазначив Ісаєв.

Також серед причин загострення відносин журналіст виділив і швидкі перестановки в уряді Польщі. "На початку грудня в Польщі буде переформатування уряду, і міністр Ващиковський – одна з перших персон на виліт з цього уряду, тому, я думаю, Ващиковський і його відомство вирішили жорстко висловлюватися по відношенню до України, щоб показати, мовляв, ми дійсно працюємо", - звернув увагу Ігор Ісаєв.

Хіти тижня. Тимошенко висловилась про дії Національного корпусу Білецького

вівторок, 19 березень 2019, 2:00

У нещодавно оприлюдненій доповіді Державного департаменту США щодо прав людини українські націоналістичні організації С14 і «Національний корпус» визнані «групами ненависті», однак ЮВТ дещо іншої думки. Кандидат у президенти України, лідер партії «Бать...

Хіти тижня. "Не розуміє різниці між незалежною державою та федеральним округом": МЗС Білорусі накинулося на посла РФ через захоплення республіки

вівторок, 19 березень 2019, 1:00

У МЗС порекомендували Михайлу Бабичу більше часу присвятити тому, щоб вникнути в специфіку Білорусі, познайомитися з її історією і проявити трохи поваги. МЗС Білорусі прокоментував інтерв'ю посла Росії в Мінську Михайла Бабича, в якому він заявляв, що ...