"Військові конфлікти в Україні та Сирії, а також втручання у виборчі процеси в США і ряді країн Європи зробили Росію головною загрозою для країн Заходу, - пише в статті для ZN.UA експерт організації "Майдан закордонних справ" Олександр Хара, передають Патріоти України.
"Навіть відторгнення частини Грузії не привело Путіна до прозріння, навпаки - сприяло не тільки перевертання цієї сторінки, але і більш широкому розкриттю вікна можливостей. Здавалося б, що культивують стратегічне терпіння і "вставай з колін", але ні- відчуття безкарності і відносної сили засмоктує. Криваві авантюри в Україні та Сирії вже почали серйозно дратувати, а нахабне втручання в демократичні процеси в Сполучених Штатах і європейських країнах стало останньою краплею терпіння", - пише автор.
"Американський істеблішмент вже зібрав досить елементів пазлів, які свідчать: Росія, як того і домагався її беззмінний лідер, дійсно гідна бути визнаною загрозою. Перефразовуючи прусського барона фон Шрубера: Росія - це не держава, що має спецслужби, а спецслужби, які мають державу", - йдеться в статті.
Експерт зазначає, що після брязкання зброєю на навчаннях "Захід-2017", проведених з порушенням міжнародних угод, зокрема, Віденського документц, Путін "з новою енергією взявся за переозброєння армії і висловив думку про необхідність підготовки до переведення всієї економіки на військові рейки" .
"Напевно, в Кремлі вже забули, що гонка озброєнь була одним з ключових чинників виснаження радянської економіки і наближення розвалу Імперії зла", - підкреслив Хара.
"Хоча рядові американці і поміщають Росію на шосте місце серед головних загроз, команда Трампа з питань національної безпеки визначила московське питання пріоритетним на європейському напрямку. Недавня промова держсекретаря Рекса Тіллерсона в Центрі Вільсона, в якій він апелював до спільних цінностей та виключної важливості посилення західного альянсу, стала холодним душем для тих російських діячів і експертів, які прогнозували подальше скочування Сполучених Штатів в ізоляціонізм", - додав він.
Експерт нагадав, що Росія намагалася внести розбрат у відносини США і Європи, підірвати політичні підвалини, використовувала енергетичний шантаж, кібератаки, дезинформаційні кампанії, агресію проти сусідньої країни і загрози іншим.
"Отже, виклик Кремля прийнятий, все як за часів геополітичних змагань між Вільним світом і Імперією зла", - резюмував Хара.
Росія за допомогою комплектуючих, переданих Іраном, планує зібрати близько 900 одиниць дронів-камікадзе на місяць. Це втричі більше, ніж минулорічні показники. Про це йдеться в матеріалі РБК-Україна "До терору готові. Скільки Росія накопичила ракет та ...
2025 рік може стати роком, коли бойові дії в Україні закінчаться, оскільки як Росія, так і Україна «близькі до виснаження», і прихильники кожної з них хотіли б, щоб війна завершилася, йдеться у матеріалі The Economist, передають Патріоти України. Автор...