3 січня 2019 року федеральний канал «Россия-24» випустив спецрепортаж із окупованої території Донецької області, в якому критикують автокефалію Православної церкви України та називають її черговим «розколом». Сюжет присвячено церквам УПЦ (Московського патріархату) на непідконтрольній Києву території. Серед інших, там показаний Донський Свято-Іверський жіночий монастир, вщент знищений війною. Він стоїть впритул до Донецького аеропорту.
Ось де розташований храм – на півночі злітна смуга ДАПу:
Російського журналіста Олександра Лук'янова водить територією настоятелька монастиря ігуменя Михаїла. «В цьому будиночку ми жили, тут у нас була сестринська, кухня, тут бібліотека і пічечка», – розповідає настоятелька, вказуючи на понівечену споруду. Тут майже зруйновано і церкву, і житловий корпус. Далі ігуменя розповідає, як під час обстрілів монахині збиралися у храмі та читали акафист, що їх і врятувало. «Тут у нас були городи, ми самі себе забезпечували, все росло», – каже жінка.
«Серед інших, тут можна почути особливу молитву про мир і припинення міжусобної боротьби в Україні», – коментує журналіст відновлення богослужінь у напівзруйнованому храмі. Між монастирем і злітною смугою аеропорту розташований цвинтар. «Артилерійські снаряди, які прилетіли з того боку лінії зіткнення, тут навіть мертвим не дають спокою», – каже автор, показуючи поламані хрести на могилах.
Сюжет сповнений відео палаючих будівель, церковної бані у вогні, диму над кладовищем, а попереду – видніється Донецький аеропорт і його метеовежа.
А ось що показували бойовики російських гібридних сил про це місце у 2014-15 роках.
Російські та сепаратистські ресурси демонстрували, що на території храму розташовані позиції бойовиків. «Оставлять святыню воины Донбасса не намерены», – мовиться в одному з таких сюжетів на російському каналі «Звезда». У ньому бойовик говорить, що «матушка добро дала, сказала захищайте, все, як можете».
В іншому репортажі бойовик, що називається членом угруповання «Спарта», каже, що це угруповання займає позиції у храмі з листопада 2014 року, а раніше там розташовувались угруповання «Моторола» і «Гіві». Він також каже, що говорив з матушкою, яка «плаче, що все руйнують».
Т.в.о. начальника управління комунікацій Командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат відреагував на запуск Росією міжконтинентальної балістичної ракети по Дніпру, яку країна-агресорка запустила з Капустиного Яру Астраханської області. Відповідний допис ...
У Білорусь із В'єтнаму екстрадували колишнього бійця полку Калиновського Василя Веремейчика 1990 року народження. Про це повідомив білоруський пропагандистський канал ОНТ. Веремейчик – уродженець Солігорська. 2022 року брав участь у воєнних діях на тер...