"Жили без відчуття країни, мали тільки регіональну приналежність. Жили не в країні, а на території. Це стало однією із причин війни. Вона поставила жителів Донбасу перед вибором, змусила визначитися зі своїми поглядами", — переконаний він.
Однак Курков наголосив, що описана ним проблем властива не тільки донеччанам, але й загалом більшості українського суспільства. Особливо гостро вона дає про себе знати у прикордонних регіонах, де найбільше виявляється почуття розмитої ідентичності. Йдеться зокрема про Закарпаття, Бессарабію, Сумщину та Чернігівщину.
"Умовна лінія між патріотами і тими, кому байдуже, проходить у кожному місті, навіть у Києві. Найбільш проукраїнською начебто є західна Україна. Але в маршрутках на Львівщині нерідко можна почути російський шансон. Якщо попросити його вимкнути — шипітиме не стільки водій, скільки пасажири. Націоналістів добре чутно, але вони не є більшістю, яка голосує на виборах", — вважає Курков.
Українських чоловіків, які тікають від мобілізації через невизнане Придністров’я, по той бік кордону чекають допити, приниження та фільтрація від підконтрольної ФСБ служби. Про це йдеться в матеріалі "Слідство.Інфо", передають Патріоти України. Організ...
Інститут вивчення війни (ISW) вважає, що війська країни-агресора Росії не зможуть захопити всю Донецьку область до кінця 2025 року, а можливий захід окупантів на територію Дніпропетровської області поглибить наявні проблеми в армії РФ Про це йдеться у ...