"Жили без відчуття країни, мали тільки регіональну приналежність. Жили не в країні, а на території. Це стало однією із причин війни. Вона поставила жителів Донбасу перед вибором, змусила визначитися зі своїми поглядами", — переконаний він.
Однак Курков наголосив, що описана ним проблем властива не тільки донеччанам, але й загалом більшості українського суспільства. Особливо гостро вона дає про себе знати у прикордонних регіонах, де найбільше виявляється почуття розмитої ідентичності. Йдеться зокрема про Закарпаття, Бессарабію, Сумщину та Чернігівщину.
"Умовна лінія між патріотами і тими, кому байдуже, проходить у кожному місті, навіть у Києві. Найбільш проукраїнською начебто є західна Україна. Але в маршрутках на Львівщині нерідко можна почути російський шансон. Якщо попросити його вимкнути — шипітиме не стільки водій, скільки пасажири. Націоналістів добре чутно, але вони не є більшістю, яка голосує на виборах", — вважає Курков.
Жителі тимчасово захоплених військами Росії населених пунктів на Луганщини все частіше залишаються без житла та земельних ділянок. Окупанти "віджали" у регіоні ще 18 тисяч гектарів землі, яку вони самі ж визнали такою, що не має власників. Про це повід...
Співробітники Служби безпеки України викрили на Дніпропетровщині підприємство, що допомагало Росії будувати лабораторії, в яких ворог розробляє ядерну зброю. Про це йдеться на офіційному сайті Служби безпеки України, передають Патріоти України. За інфо...