Нещодавно на закритій зустрічі одного німецького чиновника запитали, яка проблема у Європі його турбує найбільше. І він, довго не роздумуючи, відповів: Західні Балкани, де назріває нова криза на тлі того, як Туреччина і Росія підкидають дров у вогонь конфліктів. Про це пише професор Бард-коледжу Уолтер Рассел Мід, передають Патріоти України, посилаючись на Wall Street Journal.
"За найгіршого сценарію Росія і Туреччина підтримають країни, які забезпечують їм вплив на Балканах - Сербію та Албанію - в їхніх спробах перекроїти кордони регіону. Сербський уряд за підтримки Росії може анексувати значну частину Боснії та Герцеговини, населену етнічними сербами. За підтримки Туреччини такий маневр може провести й Албанія, і не тільки в Косово, а й у Македонії, де значна частина албанської меншини прагне приєднати частини сусідньої країни до етнічної батьківщини", - пише експерт.
Він зазначає, що фактором стримування до цього часу була перспектива вступу до ЄС таких країн як Сербія, Македонія, Чорногорія, Боснія і Герцеговина, Косово. Кожна з цих балканських країн хотіла б стати частиною європейського проекту замість зближення з Москвою. Але їхні сподівання на членство в найближчому майбутньому згасають.
Країни ЄС, яких скоро стане не 28, а 27, не дуже хочуть приймати нових тривожних членів, які, очевидно, будуть вимагати ще й значної фінансової підтримки. Європейці вважають, що перешкодити деструктивним зусиллям Росії можуть США. Посилення їхніх сил у Косово й активна дипломатія в балканському регіоні можуть зберегти мир.
Однак Білий дім сьогодні скептично ставиться до своєї ролі в міжнародній політиці. Старі аргументи, такі як солідарність НАТО, захист цінностей і свободи, а також агресія Росії, вже не переконують Вашингтон. Президент Дональд Трамп мислить категоріями угод. Ймовірно, Європі, а саме Берліну, доведеться подумати, як переконати нову адміністрацію втрутитися в проблему на Балканах.
Раніше в секретних звітах македонської контррозвідки йшлося, що Кремль за допомогою російських спецслужб й дипломатів, а також місцевих проросійських політиків, намагається перешкодити вступу Македонії та інших балканських країн до НАТО й створити на Балканах "пояс нейтральних країн".
Російські окупаційні війська намагаються навести понтонні переправи для бронетехніки через річку Оскіл, створюючи умови для оточення або штурму міста Куп’янськ на Харківщині. Про це у телеефірі повідомив речник ОТУ "Харків" Павло Шамшин, передають Патр...
За лаштунками політики адміністрації США республіканці вже кілька місяців намагаються схилити президента Дональда Трампа до більш жорсткої позиції щодо Росії. Центральною фігурою в цих зусиллях є спецпредставник з питань України та РФ Кіт Келлог.Також ...