"Безперечно вплинуло", - зазначає на своїй сторінці у Facebook голова спостережної ради "Майдану закордонних справ", експерт з питань Криму Андрій Клименко, передають Патріоти України.
"Та було б наївним вважати, що все скінчилося. Все тільки розгортається. У нас ще будуть нові випробування. Але ми вже в дещо іншій позиції. Головне – не збавляти темп. За українською традицією.
Моніторингова група «Майдану закордонних справ», «Інституту Чорноморських стратегічних досліджень» та BlackSeaNews підготувала черговий аналіз станом на початок жовтня.
У вересні суттєво зменшилася кількість затримань суден з боку Берегової охорони ФСБ РФ безпосередньо посеред Азовського моря: 21 затримання у травні, 25 – у червні, 40 – у липні, 14 – в серпні та 8 – у вересні. У вересні традиційний район затримань суден змістився на 50 кілометрів на південь від традиційного розташування поблизу Бердянська – ближче до окупованого Криму. Також у вересні повністю припинилися нахабні затримання на відстані ближче 12 миль від берегів України.
Можна сміливо казати – це прямий ефект від рішень щодо перебазування до Азовського моря нових швидкісних артилерійських катерів ВМСУ та двох допоміжних, але теж озброєних кораблів. А також зростання військових навчань, активної позиції українського суспільства, публікацій ЗМІ, заяв на Заході та зростання міжнародної уваги до блокади Азовського моря з явно негативною конотацією в бік РФ.
А в цілому – від того, що з’явився та став переважати активний наступальний настрій."
Жителі тимчасово захоплених військами Росії населених пунктів на Луганщини все частіше залишаються без житла та земельних ділянок. Окупанти "віджали" у регіоні ще 18 тисяч гектарів землі, яку вони самі ж визнали такою, що не має власників. Про це повід...
Співробітники Служби безпеки України викрили на Дніпропетровщині підприємство, що допомагало Росії будувати лабораторії, в яких ворог розробляє ядерну зброю. Про це йдеться на офіційному сайті Служби безпеки України, передають Патріоти України. За інфо...