"Хорватський сценарій": Названо кроки по деокупацї Донбасу

Мирний план передбачає низку кроків - від виведення військ до проведення виборів.

Ілюстрація: news247.com.ua

Сценарій реінтеграції окупованого Донбасу до складу України передбачає кілька конкретних кроків і включає досвід Хорватії, яка свого часу відновила суверенітет Східної Славонії. Реалістичний розвиток подій озвучив колишній посол України в Хорватії (2010-2017) і Боснії і Герцеговині (2011-2017), радник міністра з питань тимчасово окупованих територій Олександр Левченко, повідомляють Патріоти України.

Він нагадав, що військовий контингент заходив у Східну Славонію для контролю виведення іноземних військ і роззброєння підрозділів місцевих сепаратистів. "Через 30 днів цей процес був завершений. У нас мова йде про більшу території і кількість населення, тому потрібно, скажімо, 60 днів. Коли зброя буде складена, а війська виведені, відбувається доповідь про завершення демілітаризації", - розповів експерт.

Після цього, за хорватськом сценарієм, починається друга фаза: підготовка і проведення місцевих виборів. "Говорити про вибори при існуванні якихось окупаційних органів неможливо, тому їх спочатку виводять, а всю владу (як військово-поліцейський, так і цивільний компонент) бере на себе транзитна адміністрація, і починається загальна підготовка до виборів. У Хорватії все відбувалося по хорватському законодавству , відповідно, у нас мова йде про українське правове поле",- пояснив він.

Левченко підкреслив, що одночасно повинні реєструватися нові політичні партії, а їх статути - узгоджуватися в Києві, Мін'юст повинен затвердити сформовані списки цих політичних партій, межі округів і так далі.

"Після цього проводяться вибори. У Хорватії вони відбулися десь через рік, приблизно так само можна розраховувати і Україні - через рік після того, як нашу територію покине останній іноземний найманець і представник збройних сил іноземних держав" - додав дипломат.

Після закінчення виборів, починається процес підготовки до передачі всієї влади. "Звичайно, ми трохи забігли вперед, але МінВОТ бачить, як це відбувалося в інших країнах, найближчий для нас позитивний досвід - це як раз Хорватія. І таким чином можна реалізувати цей мирний план", - запевнив він.

Джерело: Апостроф

Кремлівський фюрер сподівався на інше: Білий дім заявив, що запуск нової ракети РФ не стримає доставку зброї Україні, як і погрози Путіна вдарити по постачальникам з НАТО

п’ятниця, 22 листопад 2024, 8:31

Промовистим індикатором впливу погроз Путіна вдарити по США, Великобританії та Франції за дозвіл запускати їхні ракети по території рф, стала реакція фінансових бірж Європи та США: Зростання ділової активності триває. На тлі атаки Росії балістичною рак...

Особлива любов до Путіна? Меркель пояснила, чому перешкоджала вступу України до НАТО

п’ятниця, 22 листопад 2024, 8:22

Колишній канцлер Німеччини Ангела Меркель під час свого перебування на посаді намагалася перешкодити прагненню України швидко приєднатися до НАТО, адже боялася військової відповіді з боку російського диктатора Володимира Путіна. Про це вона розповіла у...