Комісія Мінкульту мовчить: Нардеп заявив, що Московський патріархат міг вже вивезти до Росії головну святиню Києво-Печерської лаври - мощі всіх преподобних отців

Саме нетлінні мощі більше ніж сотні давньоруських святих ченців складають, за визначенням релігієзнавців, 90% всіх історичних та сакральних цінностей найдавнішого діючого християнського монастиря Східної Європи.

Ігор Луценко. Фото: Дніпроград.

Преподобні Антоній та Феодосій, Нестор Літописець, Микола Святоша, билинний Ілля Муромець могли бути вивезені з місця їх 1000-літнього спочинку до Російської Федерації, вважає народний депутат України Ігор Луценко (фракція "Батьківщина"). Політик заявив, що комісія Міністерства культури, яка здійснює перевірку святинь Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника, досі не відзвітувала про результати інвентаризації, оскільки встановила факти підміни мощей, передають Патріоти України.

"Проблема полягає в тому, що, швидше за все, там вже все вивезено... Вивезли все ці мощі...", - сказав І. Луценко на прес-конференції в агентстві "Інтерфакс-Україна" в п'ятницю.

Він висловив думку, що з цієї причини результати роботи комісії Мінкульту досі не відомі. У зв'язку з цим нардеп вважає за необхідне проаналізувати, як відбувалася інвентаризація.

"Генетична експертиза є чи ні? Це автентичні мощі або муляжі? Куди все поділося? ... Це, швидше за все, будуть приголомшливі факти, і тому туди досі нікого не пускають", - висловив переконання парламентарій.

Ігор Луценко сподівається, що в січні Антикорупційний комітет Верховної Ради, членом якого він є, запросить представників Міністерства культури для звіту роботи комісії, "щоб вони відзвітували за зроблене і сказали, що вони далі робитимуть".

"Створена комісія з інвентаризації мала вже відзвітувати, але це - вузькочиновницька комісія, і давайте попросимо Мінкульт включити до неї громадськість, народних депутатів. Давайте разом працювати, проводити інвентаризацію", - сказав він.

У свою чергу, екс-директор Печерського історико-культурного заповідника Сергій Кролевець звернув увагу на те, що держава Україна віддала мощі церкви і нині не є їхнім власником. У зв'язку з цим він висловив переконання в необхідності повертати контроль держави над об'єктами культурної спадщини.

"Власник мощей - не держава Україна. Держава Україна добровільно віддала це у власність церкви. Ось в чому проблема - ми все віддали самі. Треба відновлювати контроль держави над об'єктами культурної спадщини в реальності, зокрема застосовуючи закон", - сказав екс-директор Печерського історико-культурного заповідника Сергій Кролевець.

Як повідомлялося, спеціальна комісія Міністерства культури України здійснює перевірку святинь, які були передані 30 років тому Києво-Печерській лаврі. Метою комісії є перевірка наявних церковних коштовностей і святинь, які були передані Києво-Печерській лаврі, починаючи з 1988 року - з моменту відкриття монастиря. Робота комісії проходить під наглядом ченців, наглядачів печер і членів Духовного собору обителі.

Об'єкти Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника належать державі Україна, але перебувають у 50-річній оренді в Української православної церкви (Московського патріархату).

Є важливий момент: Командир пояснив, чим замінити демобілізацію в Україні, і чому вона не потрібна до завершення війни

п’ятниця, 26 квітень 2024, 6:59

Командир 93-ї окремої механізованої бригади "Холодний Яр" полковник Павло Паліса виступив проти демобілізації до кінця війни. Військовий вважає, що набагато важливіше отримати можливість частіше проводити ротації для відновлення боєздатності підрозділі...

Потрібний перекладач

п’ятниця, 26 квітень 2024, 6:59

З дипломатичної на офісно-президентську. Держдеп наголошує, що в України – проблеми зі свободою слова. Зокрема, марафон висвітлює урядову позицію…. Минулого року Держдеп наголошував на тому, що закриття трьох незалежних від влади каналів – це проблема....