Комісія Мінкульту мовчить: Нардеп заявив, що Московський патріархат міг вже вивезти до Росії головну святиню Києво-Печерської лаври - мощі всіх преподобних отців

Саме нетлінні мощі більше ніж сотні давньоруських святих ченців складають, за визначенням релігієзнавців, 90% всіх історичних та сакральних цінностей найдавнішого діючого християнського монастиря Східної Європи.

Ігор Луценко. Фото: Дніпроград.

Преподобні Антоній та Феодосій, Нестор Літописець, Микола Святоша, билинний Ілля Муромець могли бути вивезені з місця їх 1000-літнього спочинку до Російської Федерації, вважає народний депутат України Ігор Луценко (фракція "Батьківщина"). Політик заявив, що комісія Міністерства культури, яка здійснює перевірку святинь Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника, досі не відзвітувала про результати інвентаризації, оскільки встановила факти підміни мощей, передають Патріоти України.

"Проблема полягає в тому, що, швидше за все, там вже все вивезено... Вивезли все ці мощі...", - сказав І. Луценко на прес-конференції в агентстві "Інтерфакс-Україна" в п'ятницю.

Він висловив думку, що з цієї причини результати роботи комісії Мінкульту досі не відомі. У зв'язку з цим нардеп вважає за необхідне проаналізувати, як відбувалася інвентаризація.

"Генетична експертиза є чи ні? Це автентичні мощі або муляжі? Куди все поділося? ... Це, швидше за все, будуть приголомшливі факти, і тому туди досі нікого не пускають", - висловив переконання парламентарій.

Ігор Луценко сподівається, що в січні Антикорупційний комітет Верховної Ради, членом якого він є, запросить представників Міністерства культури для звіту роботи комісії, "щоб вони відзвітували за зроблене і сказали, що вони далі робитимуть".

"Створена комісія з інвентаризації мала вже відзвітувати, але це - вузькочиновницька комісія, і давайте попросимо Мінкульт включити до неї громадськість, народних депутатів. Давайте разом працювати, проводити інвентаризацію", - сказав він.

У свою чергу, екс-директор Печерського історико-культурного заповідника Сергій Кролевець звернув увагу на те, що держава Україна віддала мощі церкви і нині не є їхнім власником. У зв'язку з цим він висловив переконання в необхідності повертати контроль держави над об'єктами культурної спадщини.

"Власник мощей - не держава Україна. Держава Україна добровільно віддала це у власність церкви. Ось в чому проблема - ми все віддали самі. Треба відновлювати контроль держави над об'єктами культурної спадщини в реальності, зокрема застосовуючи закон", - сказав екс-директор Печерського історико-культурного заповідника Сергій Кролевець.

Як повідомлялося, спеціальна комісія Міністерства культури України здійснює перевірку святинь, які були передані 30 років тому Києво-Печерській лаврі. Метою комісії є перевірка наявних церковних коштовностей і святинь, які були передані Києво-Печерській лаврі, починаючи з 1988 року - з моменту відкриття монастиря. Робота комісії проходить під наглядом ченців, наглядачів печер і членів Духовного собору обителі.

Об'єкти Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника належать державі Україна, але перебувають у 50-річній оренді в Української православної церкви (Московського патріархату).

Ще одну людину шукають під завалами: На місці російського удару в Запоріжжі виявили тіло загиблого (фото)

субота, 18 січень 2025, 20:10

Унаслідок ракетного удару, який військові країни-агресора РФ здійснили зранку 18 січня, загинув чоловік. Про це в Telegram повідомив начальник Запорізької обласної військової адміністрації Іван Федоров, передають Патріоти України. Тіло загиблого з-під ...

За рішення в інтересах міністерства оборони РФ: Чинний суддя Господарського суду Києва отримав підозру у держзраді (відео)

субота, 18 січень 2025, 19:15

Чинному судді Господарського суду міста Києва повідомлено про підозру у державній зраді за рішення в інтересах міністерства оборони РФ. Про це повідомляє Офіс Генерального прокурора, передають Патріоти України. "За процесуального керівництва Офісу Гене...