"Кований чобіт НАТО" грюкає у російські двері: "Рішення про розміщення американської військової бази на постійній основі в Польщі прийнято," - Анджей Дуда

Польський президент зауважив, що будівництво в країні американської бази підвищить безпеку і буде служити стримуючим фактором для Росії.

Анджей Дуда. Фото:Радіо Польща

Рішення про розміщення американської військової бази на постійній основі в Польщі вже прийнято, залишилося тільки вирішити технічні питання. Про це заявив президент Польщі Анджей Дуда в ефірі телеканалу Polsat News, зазначають Патріоти України.

"Ті, хто знає американську внутрішню політику, кажуть: якщо ведуться настільки предметні розмови і Білий дім дуже серйозно цікавиться цією темою, це означає, що, насправді, рішення вже прийнято, залишаються тільки технічні питання", - підкреслив Дуда.

Він зауважив, що в питанні створення американської бази в Польщі необхідно розрізняти два аспекти: прийняття офіційного рішення і фактичне створення бази. Президент зазначив, що створення інфраструктури цієї бази буде проходити більше року.

Дуда зауважив, що будівництво в країні американської бази підвищить безпеку і буде служити стримуючим фактором для Росії. "Я не пам'ятаю, щоб Росія коли-небудь наважилася атакувати країну, в якій є американські військові", - підкреслив Дуда.

У той же час, він додав, що це не звільняє Польщу від відповідальності щодо посилення власної армії.

Як повідомлялося, нещодавно під час спільної прес-конференції у Вашингтоні з президентом Польщі Анджеєм Дудою президент США Дональд Трамп схвалив рішення Варшави про виділення $1,5-2 млрд на будівництво інфраструктури під американську військову базу на території країни. Тоді Дуда жартома зауважив, що її можна було б назвати "Форт Трамп".

Станом на сьогоднішній день на території Польщі дислокуються понад 3 тис. американських військовослужбовців, які перебувають там на ротаційній основі. Зокрема, в рамках укріпленої передової присутності НАТО (Enhanced Forward Presence - EFP) поблизу міста Ожиш (північний схід Польщі) розміщуються декілька сотень американських військовослужбовців в складі бойової батальйонної групи.

Крім того, в декількох гарнізонах (Жагань, Свєнтошув, Сквєжина і Болєславєц) на заході Польщі в рамках ініціативи зміцнення Європейського регіону (European Reassurance Initiative - ERI) дислокуються підрозділи бойової групи бронетанкової бригади США. Додатково в Польщі розміщено також повітряний компонент зі складу бригади бойової авіації, а в населеному пункті Редзікув на півночі країни будується американська база - елемент системи ПРО системи Aegis Ashore.

У Кремлі вже можуть істерити? Канада розглядає можливість відправлення до України військових інструкторів

вівторок, 5 березень 2024, 11:28

Канада готова скерувати в Україну військових інструкторів, які навчали ЗСУ до повномасштабного вторгнення Росії. Однак зараз для цього немає умов. Про це міністр оборони Канади Білл Блер заявив під час пресконференції на базі канадських збройних сил Ед...

Влаштували "феєрверк": У ГУР показали ефектні кадри знищення російського корабля "Сергій Котов"

вівторок, 5 березень 2024, 11:22

Головне управління розвідки Міноборони України опублікувало кадри знищення російського військового корабля "Сергій Котов" біля берегів тимчасово окупованого Криму. Через влучання дрону MAGURA V5 у борт ворожого судна прогримів потужний вибух, після чог...