Тут Україна може сподіватися лише на Захід, котрому Москва сподівається «втюхати» чергові казки для запобігання протидії. Адже дати бій на відстані не досяжній для берегових батарей Україна наразі не в змозі. Навіть антикорабельні ракети суходільного та морського базування не нівелюють перевагу тоннажу російського флоту, зазначають Патріоти України
Сьогодні Кремль діє на випередження, здійснюючи агресію на Азові, але кінцевою його метою є повний контроль акваторії Чорного моря. У підсумку офіційний Київ зазнає не лише політичних, а й економічних збитків.
Таку думку висловив військовий експерт Олександр Мусієнко. За його словами, Росія збільшує присутність у Криму, оскільки намагається контролювати акваторію Чорного моря та хоче оголосити себе тут господарями.
"Звичайно, там є країни НАТО – Румунія, Болгарія та Туреччина. Але Туреччина тільки зараз починає розвивати військово-морські бази на Чорному морі, у них основний флот зосереджено в Егейському та Середземному морях", – підкреслює експерт.
Водночас він додає, Росія "розуміє, що вона зараз є повноцінним господарем".
Для них важливо контролювати Чорне море, щоб, по-перше, забезпечити безпеку газопроводу "Турецький потік", оскільки для Росії це величезні гроші, вона живе за рахунок газу. По-друге – перешкодити Україні та створити проблеми й незручності на торгових шляхах. Вони в перспективі хочуть нам відрізати торгові шляхи не тільки Азова, а й Чорного моря – це величезні економічні збитки для України, – наголошує Мусієнко.
Як переконує він, для України зараз важливо отримати підтримку з боку НАТО, особливо Румунії та Болгарії:
"Румуни з розумінням ставляться, болгари менше. Румуни починають із НАТО співпрацювати, щоб не дати Росії Україну відрізати", – каже він.
Крім того, фахівець вважає, що Україна сьогодні не намагається діяти на випередження та перешкоджати планам Росії.
"Росія уже діє. Ми змушені діяти не на випередження, передбачаючи сценарій, а наздоганяти. Росія почала перекривати Керченську протоку, захоплювати кораблі, атакувати моряків, порушувати міжнародне право — ніби ми не знали, що вона це робитиме, ніби вона не порушувала міжнародне право до цього, перекриваючи українські порти. Росія буде так діяти й надалі, блокуватиме море. Вона послаблює Україну не тільки економічно, але й політично", – підсумував Олександр Мусієнко.
Росія та Білорусь планують створити спільний штучний інтелект «на основі традиційних цінностей», який, за оцінкою Центру протидії дезінформації, може стати інструментом посиленого контролю над громадянами. Детальніше про це пише ЦПД у Telegram, передаю...
На території Фінляндії затримали колишнього найманця російської приватної військової компанії "Вагнер", який просив притулку в країні. Про це повідомляє Yle, передають Патріоти України. Цей російський солдат, за інформацією джерел видання, перетнув фін...