Кремль з білорусами та алжирцями спіймали облизня: Генеральна Асамблея ООН більшістю голосів підтримала український проект резолюції про ситуацію з правами людини в окупованому Криму

Росію вперше названо державою-окупантом.

Генеральна Асамблея ООН більшістю голосів підтримала український проект резолюції про ситуацію з правами людини в окупованому Криму. Фото: Обозреватель.

У ніч проти середи, 16 листопада, Генасамблея ООН схвалила резолюцію про права людини в Криму. У ній Росію названо державою-окупантом. Про це повідомляє місія України в ООН на сторінці у Twitter, передають Патріоти України.

Як стало відомо, відповідне рішення під час голосування підтримали 73 країни.

"ГА ООН схвалила резолюцію про права людини в Криму. 73 за, 23 проти. Росія називається державою-окупантом, не визнається анексія", – йдеться в повідомленні.

Як наголошується, це вперше, коли "в документах ООН Росія називається державою-окупантом, а АР Крим i м.Севастополь тимчасово окупованою територією".

"Резолюція підтверджує територіальну цілісність України, невизнання анексії Криму, закликає Росію надати безперешкодний доступ для моніторингу", – додають у Місії.

Як стало відомо, в резолюції є звернення до Управління Верховного комісара ООН з прав людини підготувати окремий тематичний звіт щодо ситуації в окупованому Криму.

Крім того, резолюція засуджує встановлення Росією в Криму її правової системи, що "негативно впливає на ситуацію з правами людини на півострові".

Подивитися, які саме країни підтримали Україну можна нижче:

"Постійний правозахисний моніторинг ООН – перший крок до деокупації українського #Криму. Відтепер формулювання "тимчасова окупація української АРК і м.Севастополь" – офіційно в усіх документах ООН до деокупації Криму", – прокоментував Павло Клімкін цю подію в Twitter.

Нагадаємо, раніше Гаазький трибунал прирівняв анексію Криму до міжнародного воєнного конфлікту.

"Головна помилка Зеленського, те що він залишив демократію", - "слуга народу" Богуцька вимагає закрити українцям рота

п’ятниця, 26 квітень 2024, 2:35

"Знаєте, про що я насправді шкодую? Про те, що з прийняттям Воєнного стану не було введено воєнну цензуру. Володимир Зеленський (чи справді, чи з подачі європейських партнерів) залишив демократію під час війни. Це була помилка!!!" - написала Богуцька. ...

Вибори недійсні. Х*ло - узурпатор: Європарламент не визнав легітимність Путіна

п’ятниця, 26 квітень 2024, 1:45

Країни-члени Євросоюзу та міжнародна спільнота не повинні визнавати результати "виборів" 15-17 березня у Росії, за результатами яких "переможцем" оголосили Володимира Путіна. Відповідну резолюцію прийняв Європарламент у четвер, 25 квітня. Документ підт...