Міжнародний кримінальний суд (Гаазький трибунал, Нідерланди) вважає ситуацію в аннексованому Криму рівнозначною міжнародному збройному конфлікту між Україною і Росією. Про це йдеться в щорічному звіті попереднього розслідування прокурора міжнародного кримінального суду Фату Бенсуда, оприлюдненому 14 листопада, передають Патріоти України з посиланням на Українські Новини.
Наголошується, що канцелярія прокуратури трибуналу розглянула звернення України про розслідування цієї ситуації.
"Згідно з останніми даними, ситуація на території Криму і Севастополя рівнозначна міжнародному збройному конфлікту між Україною і Російською Федерацією. Цей міжнародний збройний конфлікт почався не пізніше 26 лютого, коли Російська Федерація задіяла особовий склад своїх збройних сил для отримання контролю над частинами території України без згоди уряду України", - сказано в звіті Гаазького трибуналу.
Право міжнародних збройних конфліктів застосовується до цієї ситуації і після 18 березня 2014 року в тій мірі, в якій події на території Криму і Севастополя будуть рівнозначні триваючому станом окупації.
На думку суду, встановлення факту правомірності початкової інтервенції, яка спричинила за собою окупацію, не потрібне. Таким чином, даний міжнародний конфлікт може бути розслідуваний за нормами Римського статуту.
Канцелярія прокурора МКС також має інформацію про утиски кримських татар на півострові, насильницькому переміщенні 179 заарештованих осіб на територію РФ, примусові мобілізації на військову службу жителів Криму.
Прокурор суду вирішила продовжити в наступному році збір доказів щодо цієї ситуації.
Більшість українців, які наразі перебувають у Польщі, приїхали відносно нещодавно. Найбільша частка – 37% – оселилися в країні менш ніж пів року тому. Такі дані опублікували в аналітичному центрі міжнародної агенції з працевлаштування Gremi Personal, п...
Як повідомив Генштаб ЗСУ, загальні бойові втрати РФ з 24.02.22 по 19.01.25 орієнтовно склали: