"Крименерго" Ахметова вимагає від Росії повернення втрачених в Криму $0,5 млрд

ПАТ ДТЕК "Крименерго" розпочало процедуру вирішення інвестиційного спору з Росією, який може закінчитися зверненням в арбітраж.

ДТЕК "Крименерго". Підстанція "Ялта". Фото: СКМ.

ПАТ ДТЕК "Крименерго", що належить бізнесменові Рінату Ахметову, почало процедуру вирішення інвестиційного спору з Росією в рамках угоди між Кабінетом міністрів України і урядом РФ про взаємний захист інвестицій. "Даний спір викликаний націоналізацією інвестицій компанії на території Криму". Про це повідомили в прес-службі ДТЕК, передають Патріоти України.

У разі якщо спір не буде вирішений шляхом переговорів, компанія ДТЕК "Крименерго" має намір передати його на розгляд в міжнародний арбітраж. Сума компенсації фактичних і потенційних збитків компанії може скласти більше $500 млн. Для захисту своїх інтересів ДТЕК Крименерго привернуло міжнародну юридичну компанію Covington and Burling LLP.

"З моменту незаконного захоплення ДТЕК "Крименерго" ми активно займалися відновленням документів, формуванням доказової бази, розробкою юридичної стратегії. Завершивши комплексний аналіз міжнародної практики і аналогічних прецедентів, ми направили на адресу Російської Федерації офіційне повідомлення про інвестиційний спір в рамках угоди про взаємний захист інвестицій між Україною і Росією", - заявив в. о. генерального директора ДТЕК Енерго Дмитро Сахарук.

Угода між Кабміном України і урядом РФ про взаємний захист інвестицій передбачає можливість вирішення спорів шляхом переговорів, після яких сторони мають право звернутися до арбітражу.

ПАТ ДТЕК "Крименерго" було найбільшим постачальником електроенергії в Криму і забезпечувало понад 80% поставок електроенергії на територію Кримського півострова. Вартість рухомого і нерухомого майна ПАТ ДТЕК "Крименерго", яке було захоплено окупантами становить понад $500 млн.

Хіти тижня. Вибори-вибори: "Голос" Вакарчука додав, Тимошенко обходить Порошенка, а Смешко "тоне" - битва рейтингів триває

четвер, 20 червень 2019, 15:00

Якщо вірити дослідженням Центру "Соціальний моніторинг" і Українського інституту соціальних досліджень імені Олександра Яременка , оприлюдненого 18 червня, до парламенту можуть пройти партії "Слуга народу", "Опозиційна платформа – За життя", "Батьківщи...

"Сподіваюся, що Зеленський став трохи більше розуміти специфіку діяльності Служби, але попереду ще довгий шлях" : Грицак розповів про зустрічі з новим президентом та його призначинцем до СБУ

четвер, 20 червень 2019, 14:32

Голова СБУ генерал Василь Грицак, котрого відправляють у відставку, розповів, що після інавгурації президента Зеленський кілька разів зустрічався з ним, а також з Іваном Бакановим, який згодом став його першим заступником. Про це Грицак сказав в інтер...