"Крименерго" Ахметова вимагає від Росії повернення втрачених в Криму $0,5 млрд

ПАТ ДТЕК "Крименерго" розпочало процедуру вирішення інвестиційного спору з Росією, який може закінчитися зверненням в арбітраж.

ДТЕК "Крименерго". Підстанція "Ялта". Фото: СКМ.

ПАТ ДТЕК "Крименерго", що належить бізнесменові Рінату Ахметову, почало процедуру вирішення інвестиційного спору з Росією в рамках угоди між Кабінетом міністрів України і урядом РФ про взаємний захист інвестицій. "Даний спір викликаний націоналізацією інвестицій компанії на території Криму". Про це повідомили в прес-службі ДТЕК, передають Патріоти України.

У разі якщо спір не буде вирішений шляхом переговорів, компанія ДТЕК "Крименерго" має намір передати його на розгляд в міжнародний арбітраж. Сума компенсації фактичних і потенційних збитків компанії може скласти більше $500 млн. Для захисту своїх інтересів ДТЕК Крименерго привернуло міжнародну юридичну компанію Covington and Burling LLP.

"З моменту незаконного захоплення ДТЕК "Крименерго" ми активно займалися відновленням документів, формуванням доказової бази, розробкою юридичної стратегії. Завершивши комплексний аналіз міжнародної практики і аналогічних прецедентів, ми направили на адресу Російської Федерації офіційне повідомлення про інвестиційний спір в рамках угоди про взаємний захист інвестицій між Україною і Росією", - заявив в. о. генерального директора ДТЕК Енерго Дмитро Сахарук.

Угода між Кабміном України і урядом РФ про взаємний захист інвестицій передбачає можливість вирішення спорів шляхом переговорів, після яких сторони мають право звернутися до арбітражу.

ПАТ ДТЕК "Крименерго" було найбільшим постачальником електроенергії в Криму і забезпечувало понад 80% поставок електроенергії на територію Кримського півострова. Вартість рухомого і нерухомого майна ПАТ ДТЕК "Крименерго", яке було захоплено окупантами становить понад $500 млн.

Хіти тижня. "Зеленський послідовно веде стратегію, яка збігається з його цінностями": Арестович вказав на головну помилку президента

неділя, 19 січень 2020, 3:00

За словами експерта, однією з ключових подій 2019 року був "злам" стратегії Петра Порошенка. Військовий експерт Олексій Арестович заявив, що президент Володимир Зеленський реалізує стратегію на примирення з Росією, і тому ЗСУ менше стріляють у відповід...

Хіти тижня. При спробі перетнути адмінкордон з окупованим Кримом затримано відомого сепаратиста (фото)

неділя, 19 січень 2020, 2:00

За інформацією Служби безпеки, затриманий "особисто сприяв" захопленню штабу ВМС, що "знизило можливості України оперативно реагувати на військову агресію Росії". Ім'я та прізвище підозрюваного не називаються, проте журналістам стало відомо, що йдеться...