Ланцюгова реакція: Після Кацуби Генпрокуратура візьметься за інших «сімейних» і Кернеса - ЗМІ

Домовленості Коломойського з владою про захист Курченка та інших "сімейних", з якими його пов'язували схеми роботи "Укрнафти", перестали працювати.

Арешт О.Кацуби. Фото: УНІАН.

Активізація ГПУ і арешт газового менеджера "младоолігарха" Курченка, колишнього заступника голови правління НАК "Нафтогаз України" Олександра Кацуба означає серйозне просування до фінішу численних справ, пов'язаних з так званої "Сім'єю" Януковича. Домовленості Коломойського з владою про захист Курченка і інших "сімейних", з якими його пов'язували схеми роботи "Укрнафти", перестали працювати. Також цей арешт може стати свідченням загрози для нинішніх українських політиків і бізнесменів. Зокрема, мова може йти про Геннадія Кернеса і самого Ігоря Коломойського. Про це йдеться в публікації видання Страна.ua, яка посилається на свої джерела в Генпрокуратурі, повідомляють Патріоти України.

Джерела видання називають дві причини арешту Коцуби.

Перша - загальна політика Юрія Луценка щодо активізації розслідування справ проти "Сім'ї" Януковича.

«Тут будуть і Курченко, і Арбузов, і Клименко, і Колобов з Соркіним та інші сімейні, - говорить джерело. - Суспільство давно ставить питання - чому справи не рухаються, і Луценко буде прагнути дати на ці питання найгучнішу відповідь».

Видання нагадує, що Кацуба був одним з ключових газових менеджерів Курченка.

«Кацубу поставив на «Нафтогаз» тріумвірат Арбузов-Клименко-Курченко, щоб змінити тодішнього главу НАКу Бакуліна, пов'язаного з газової групою Фірташа-Бойка, з якою у сімейних були важкі стосунки, - сказав один з високопоставлених чиновників уряду Азарова.

- Крім того, в ЗМІ вже тоді писали, що саме Кацуба був ключовою людиною, яка вибудовувала для "Сім'ї" схеми по газу, по перерваному транзиту, за фальшивим експорту нафти і відшкодування ПДВ».

Другу причину арешту Кацуба джерело «Страни» називає політичною. «Справа в тому, що після Майдану частину людей з колишньої влади взяв на якихось умовах під своє крило Ігор Коломойський. Наприклад, групу Хомутинніка або мера Харкова Геннадія Кернеса, який пізніше приєднався до патронованої Коломойським партії «Відродження». І Кацуба також належав до цієї групи - його батько - депутат в групі "Відродження".

Пам'ятаєте записи розмов Коломойського і Курченка на початку 2014 року, де вони домовлялися як вирішувати питання щодо захисту Курченка і де Коломойський лякав "младоолігархів" великими проблемами, але говорив, що може допомогти, зрозуміло не безкоштовно, йому та іншим втікачам - членам "сім'ї" Януковича? Це якраз на цю тему була розмова.

Активізація справи проти Кацуба в вересні 2015 року збіглася з піком протистояння Коломойського і Банкової. А його закриття - з налагодженням відносин Коломойського і президента на грунті переговорів про формування нового уряду. І ось буквально зовсім недавно зверху надійшла команда знову працювати по Коломойському. Мабуть, знову щось пішло у них не так".

Також джерела «Страни» в ГПУ кажуть, що тепер неприємності можуть початися і в інших патронованих Коломойським осіб. Наприклад, у Геннадія Кернеса.

Про погіршення відносин Коломойського і президента розповів і один з близьких до олігарха людей, уточнивши, що сталося воно буквально «на днях».

Непрямим підтвердженням цієї інформації можна вважати недавній обшук, який провело Національне антикорупційне бюро (НАБУ) в офісі близької до Коломойського компанії "Міжнародні авіалінії України" (МАУ) у справі про заборгованість компанії перед державою в розмірі 150 мільйонів гривень.

Також звертає на себе увагу той факт, що компанія Коломойського «Нортіма», яка виграла конкурс з приватизації Одеського припортового заводу в 2009 році, але цей завод так і не отримала (конкурс був скасований), раптом вирішила згадати про цю історію і на поточному тижні заявила про свої претензії на підприємство. Зроблено це було в акурат відразу після оголошення нового конкурсу з продажу ОПЗ - головного підприємства, що приватизується в цьому році.

Нарешті, можна згадати і позови на кілька мільярдів доларів, які висунули в Стокгольмі фірми Коломойського-акціонери Укрнафти до української держави - зазначає видання "Страна".

Є нюанси: У ЦВК пояснили, чи будуть в Україні онлайн-вибори та голосування в "Дії"

вівторок, 8 квітень 2025, 17:52

На майбутніх виборах в Україні не буде електронного голосування. Усе тому, що 30 млн виборців — надто багато для онлайн-голосування, буде важко забезпечити надійний захист. Про це заступник голови Центральної виборчої комісії України Сергій Дубовик роз...

Прозріння? Трамп починає розуміти, що Путін хоче війни, а не миру

вівторок, 8 квітень 2025, 17:42

Можливо, нарешті президент Дональд Трамп із запізненням визнає те, що більшість спостерігачів знали вже понад три роки: повномасштабне вторгнення росії в Україну в лютому 2022 року було нахабною спробою захопити територію та повалити суверенний уряд. п...