Офіційний Кремль приймає зовнішньополітичні та зовнішньоекономічні рішення, які суперечать національним інтересам РФ. Цю думку висловив авторитетний російський економіст, голова Центру досліджень постіндустріального суспільства Владислав Іноземцев у своїй вчорашній статті "4 простых вопроса о внешней политике России", повідомляють Патріоти України.
Влада Росії проголошує найбільш активну дружбу з тими державами "руського міра" або пострадянського простору, де кількість етнічних росіян найскоріше скорочувалася з 90-х років і до сьогодні: "доля русскоязычных в дружественной нам Средней Азии сократилась в 2,8 раза по сравнению с 1989 годом, тогда как в "фашистской" Прибалтике - всего на 19% (замечу: в Средней Азии процесс продолжался неснижающимися темпами в 2000-х и 2010-х годах, тогда как в странах Балтии в это время он почти остановился)". Він зазначив, що значне скорочення російської діаспори (2,6 рази) спостерігають у Казахстані.
"...Если новомодный термин "национал-предатели" и подходит к кому-то в России, то прежде всего к людям из Кремля и со Смоленской площади", - підкреслив Іноземцев.
Щодо союзників із країн не пострадянського простору, їхній вибір також можна зрозуміти, продовжував експерт. Він нагадав, що за рейтингом людського розвитку ООН 2015 року РФ посідала 50 позицію. Є сенс об'єднуватися з тими державами, які демонструють такий самий чи вищий рівень розвитку. Проте якщо подивитися на результати голосування по резолюції A/RES/68/262 "О территориальной целостности Украины" від 27 березня 2014 року, виявиться, що Росію підтримали країни з нижчим рейтингом розвитку.
Як зазначив Іноземцев, Росія не лише товаришує, але й веде торгівлю з тими державами, з якими це робити не вигідно. Він проаналізував об'єми російського експорту в Венесуелу, Лівію, Монголію та зробив висновок, що навіть за збереження умов експорту ці країни отримуватимусь товари фактично безкоштовно ще протягом 5-20 років і більше.
"Иначе говоря, мы активнее всего дружим с теми, кто наносит нам наибольший вред", - підкреслив економіст. Він також нагадує те, що Росія як правонаступник зписала таким партнерам величезні суми боргу перед СРСР тоді, коли коли вони були абсолютно готові розплатитися. "...в 2000-2007 и 2012-2014 гг. Россия списывала в среднем по $14 млрд ежегодно", - зазначив Іноземцев.
На фоні цього РФ згортає зв'язки з тими, хто дійсно підтримував її економічно й фінансово - із західними інвесторами. "Зачем это делается, не вполне понятно. Мне кажется, что тут мы пытаемся обменять блага уже имеющиеся на некие будущие преференции и возможности, однако пока явных признаков того, что этот обмен успешен, нет", - завершив він.
Запроваджені США санкції проти «Газпромбанку» ставлять під загрозу енергетичну безпеку деяких країн Центральної Європи. Про це заявив міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто, повідомляють Патріоти України з посиланням на Bloomberg. За словами ...
Росія знайде способи розрахунків за газ після того, як США ввели санкції щодо Газпромбанку. Про це сказав речник Кремля Дмитро Пєсков, повідомляють Патріоти України із посиланням на російські ЗМІ. "Варіанти будуть знайдені якісь. Повністю блокуючі захо...