Офіційний Кремль приймає зовнішньополітичні та зовнішньоекономічні рішення, які суперечать національним інтересам РФ. Цю думку висловив авторитетний російський економіст, голова Центру досліджень постіндустріального суспільства Владислав Іноземцев у своїй вчорашній статті "4 простых вопроса о внешней политике России", повідомляють Патріоти України.
Влада Росії проголошує найбільш активну дружбу з тими державами "руського міра" або пострадянського простору, де кількість етнічних росіян найскоріше скорочувалася з 90-х років і до сьогодні: "доля русскоязычных в дружественной нам Средней Азии сократилась в 2,8 раза по сравнению с 1989 годом, тогда как в "фашистской" Прибалтике - всего на 19% (замечу: в Средней Азии процесс продолжался неснижающимися темпами в 2000-х и 2010-х годах, тогда как в странах Балтии в это время он почти остановился)". Він зазначив, що значне скорочення російської діаспори (2,6 рази) спостерігають у Казахстані.
"...Если новомодный термин "национал-предатели" и подходит к кому-то в России, то прежде всего к людям из Кремля и со Смоленской площади", - підкреслив Іноземцев.
Щодо союзників із країн не пострадянського простору, їхній вибір також можна зрозуміти, продовжував експерт. Він нагадав, що за рейтингом людського розвитку ООН 2015 року РФ посідала 50 позицію. Є сенс об'єднуватися з тими державами, які демонструють такий самий чи вищий рівень розвитку. Проте якщо подивитися на результати голосування по резолюції A/RES/68/262 "О территориальной целостности Украины" від 27 березня 2014 року, виявиться, що Росію підтримали країни з нижчим рейтингом розвитку.
Як зазначив Іноземцев, Росія не лише товаришує, але й веде торгівлю з тими державами, з якими це робити не вигідно. Він проаналізував об'єми російського експорту в Венесуелу, Лівію, Монголію та зробив висновок, що навіть за збереження умов експорту ці країни отримуватимусь товари фактично безкоштовно ще протягом 5-20 років і більше.
"Иначе говоря, мы активнее всего дружим с теми, кто наносит нам наибольший вред", - підкреслив економіст. Він також нагадує те, що Росія як правонаступник зписала таким партнерам величезні суми боргу перед СРСР тоді, коли коли вони були абсолютно готові розплатитися. "...в 2000-2007 и 2012-2014 гг. Россия списывала в среднем по $14 млрд ежегодно", - зазначив Іноземцев.
На фоні цього РФ згортає зв'язки з тими, хто дійсно підтримував її економічно й фінансово - із західними інвесторами. "Зачем это делается, не вполне понятно. Мне кажется, что тут мы пытаемся обменять блага уже имеющиеся на некие будущие преференции и возможности, однако пока явных признаков того, что этот обмен успешен, нет", - завершив він.
Співробітники імміграційної та митної поліції США планують масштабну операцію з припинення діяльності іммігрантів у країні. Посилення арештів почнеться після інавгурації Дональда Трампа, передають Патріоти України з посиланням на NBC News, CBS News і A...
Велика кількість вбитих та поранених солдатів армії КНДР у війні РФ проти України може стати проблемою для північнокорейського лідера Кім Чен Ина, з 12 тисяч північнокорейських військовослужбовців, розгорнутих у Курській області РФ, близько 300 були вб...