Західні військові вбачають в посиленні такої присутності виклик підводному домінування Америки і НАТО, повідомляють Патріоти України з посиланням на Нескучные новости та The New York Times
Адмірал Марк Фергюсон - командувач ВМС США в Європі - минулої осені заявив, посилаючись на публічні коментарі головнокомандувача ВМФ РФ Віктора Чиркова, що інтенсивність російських підводних патрулів зросла майже на 50% протягом минулого року. Аналітики відзначають, що з того часу тенденції не змінилися.
Патрулі є найбільш видимою ознакою відновленого інтересу до підводних прийомів ведення війни з боку Володимира Путіна, уряд якого витратив мільярди доларів на дизельні підводні човни і підводні човни з ядерними силовими установками нового класу, які більш безшумні, краще озброєні і управляються більш досвідченими екіпажами, ніж раніше.
Напружені відносини є супутником суперництва, що посилилося і нарощування військової потужності - як відлуння Холодної війни між Сполученими Штатами і Росією. Москва «грається м’язами» не тільки в Північній Атлантиці, але також і в Сирії і Україні, нарощуючи свій ядерний арсенал і потужності для ведення кібервійни, що американські військові вважають спробою довести значимість після періоду економічного спаду і економії.
Незалежні американські військові аналітики розглядають російські підводні патрулі як відвертий виклик Сполученим Штатам і НАТО. Навіть якщо не брати до уваги напружені відносини, є ймовірність випадковостей і прорахунків. Але якою б не була загроза, Пентагон також використовує форсовані російські патрулі в якості додаткового аргументу для розширення американських бюджетів на підводні човни і протичовнові озброєння.
Можна впевнено заявляти про те, що немає рівноваги між російським і американським підводним флотом. У Росії близько 45 ударних підводних човнів - трохи більше двох десятків з них оснащені ядерними силовими установками, а 20 - дизельними. Вони призначені для потоплення інших підводних човнів або суден, збору розвідданих та патрулювання. Але західні військово-морські аналітики заявляють, що лише половину з них можна приводити в дію в будь-який час.
У Сполучених Штатів 53 ударних підводних човнів, всі вони оснащені ядерними силовими установками, а також чотири атомні підводні човни з пусковими установками для крилатих ракет, на яких переміщаються сили спеціальних операцій. У будь-який час приблизно третя частина американських ударних підводних човнів знаходиться в морі - або на патрулюванні, або на навчаннях, інші ж в цей час проходять техобслуговування. Американські представники військово-морських сил і західні аналітики заявляють, що ударні підводні човни США, які розроблені для швидкого, тривалого і невидимого розгортання далеко від американських берегів, перевершують за технічними характеристиками російський підводний флот.
В кількох країнах ЄС московській гідрі вже навчились відсікати щупальці. Керівництво партії "Союз лівих сил" у Фінляндії зняло кандидатуру незалежного кандидата на муніципальних і регіональних виборах Ханну Тіайнена через його висловлювання про війну Р...
Російські спецслужби шукають поляків для дестабілізації країни. Про це заявив Віце-прем’єр та міністр цифровізації Польщі Кшиштоф Гавковський в інтерв’ю RMF FM, передають Патріоти України. "Російські служби почали шукати поляків для дестабілізації ситу...