Меркель рятує Путіна? У МЗС Польщі зробили різку заяву про "Північний потік-2"

Розбіжності між Польщею та Німеччиною щодо будівництва газопроводу Nord Stream 2 будуть однією з тем міжурядових консультацій, що пройдуть у найближчу п’ятницю у Варшаві. Про це у понеділок, 29 жовтня, заявивміністр закордонних справ Польщі Яцек Чапутович, повідомляють Патріоти України.

У п’ятницю, 2 листопада, у Варшаві пройдуть польсько-німецькі міжурядові консультації. У зв’язку з ними до Варшави прибуде канцлер Німеччини Анґела Меркель, яка зустрінеться з прем’єр-міністром Матеушом Моравєцьким. Попередні польсько-німецькі міжурядові консультацій відбулися у червні 2016 року в Берліні.

За словами Яцека Чапутовича, «Європейська комісія представляє певну проєвропейську позицію, вважаючи, що на Nord Stream 2 має поширюватися третя газова директива». «Це зробить цей проект, який ми критикуємо, економічно невигідним. Німеччина блокує ухвалення цієї директиви, працюючи на свій інтерес», - сказав Чапутович. Він додав, що так «Німеччина діє проти позиції ЄС, якщо вважати, що Єврокомісія представляє цю позицію».

Очільник польської дипломатії також зазначив, що Варшава багато у чому погоджується з німецькою політикою. «Йдеться, наприклад, про позицію щодо Росії, необхідність збереження санкцій проти Росії за агресію в Україні. Ми сподіваємося на добрі перемовини та тісну співпрацю між нашими державами у найближчому майбутньому», - зазначив Чапутович.

Польщі важливе швидке прийняття змін до газової директиви щодо Nord Stream 2 країнами ЄС. Нові положення мають однозначно вказати, що морські частини газогонів на території ЄС повинні підлягати дії положень третього енергетичного пакету ЄС. Прийняття цих змін може послабити рентабельність російсько-німецького газопроводу. Однак важливими є час, бо будівництво газопроводу вже почалося. Російський Ґазпром анонсував, що після побудови Nord Stream 2 транзит Україною може «повністю» припинитися, водночас українська сторона має обґрунтувати «економічну доцільність нового контракту» на транзит блакитного палива.

Наслідки могли бути ще гіршими. Пошту з вибухівкою мав відкрити сам посол: Деталі теракту в представництві України в Мадриді

середа, 30 листопад 2022, 19:22

Поштове відправлення, що вибухнуло на території посольства України у Іспанії, було спрямоване на адресу посла, а серйозніших наслідків вибуху вдалося уникнути завдяки реакції та професійним діям персоналу дипустанови. . Про це в коментарі "Європейські...