З 2006 року Росія прокредитувала уряд Венесуели на 17 млрд доларів. Останній займ - на 3,1 млрд доларів - був виданий в кінці 2017 року.
США чекають «катастрофічні наслідки», якщо Вашингтон наважиться на військове втручання в політичну кризу в Венесуелі, пригрозили у четвер у МЗС РФ. Приведення до присяги опозиційного «т.в.о. президента Венесуели» в особі голови Національної асамблеї Хуана Гуайдо і негайне визнання його в цій якості з боку США вказують на «прагнення провернути в Венесуелі апробовані сценарії зміни неугодних урядів». Про це йдеться в заяві відомства, інформують Патріоти України.
«Особливо тривожними представляються сигнали з ряду столиць, що не можна виключати і озброєного втручання ззовні», - підкреслює МЗС, недвозначно натякаючи на зроблену напередодні заяву президента США Дональда Трампа.
Він, відповідаючи на питання про можливе введення військ для підтримки опозиційного уряду, повідомив, що «всі сценарії, як і раніше доступні», хоча військовий - «в даний момент не розглядається». У Кремлі вважають спробу повалення Ніколаса Мадуро, який всього місяць тому відвідував Москву для переговорів з Володимиром Путіним, такою, що «порушує основи і принципи міжнародного права», заявив прес-секретар президента Дмитро Пєсков.
«Каракас - це важливий торгово-економічний партнер для Росії. Дуже багато конкретних проектів і в плані торгово-економічної, і в плані інвестиційної взаємодії. Ряд наших компаній присутній на венесуельському ринку і розширює там свою присутність, маючи плани подальшого розвитку. Тому ми зацікавлені в збереженні та вдосконаленні наших добрих відносин з Венесуелою», - уточнив він.
За даними Reuters, з 2006 року Росія прокредитувала уряд Венесуели на 17 млрд доларів. Останній займ - на 3,1 млрд доларів - був виданий в кінці 2017 року. Через рік було прийнято рішення про реструктуризацію венесуельського боргу і зміну графіка платежів, який Мадуро, за даними Рахункової палати, прострочив як мінімум на 1 млрд доларів.
Ще 3,1 млрд доларів вклала в Венесуелу «Роснефть» - гроші надавалися в якості кредиту під заставу венесуельської нафти. Її російська компанія купувала з відстрочкою поставки, виплачуючи Мадуро всю суму авансом. За підсумками торгів на МосБіржі в четвер акції «Роснефти» обвалилися на 2,71%, а капіталізація компанії скоротилася на 140 млрд рублів.
Укладена 17 січня угода про всеосяжне стратегічне партнерство між Росією та Іраном включає військово-технічне співробітництво, тож можливий експорт Іраном безпілотників типу Shahed та іншого військового обладнання для використання Росією в Україні. Про...
Прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо поскаржився канцлеру Німеччини Олафу Шольцу на українського президента Володимира Зеленського, який не відповів на його запрошення зустрітися в Давосі та пригрозив "заходами" в разі невідновлення постачання російс...