19 грудня Європейський суд анулював санкції, що були накладені на колишнього українського прем’єр-міністра Миколу Азарова, який втік до Росії, повідомляють Патріоти України.
"Рішення Ради ЄС від 5 травня 2015 року, про внесення змін у рішенні від 2014 року щодо обмежувальних заходів стосовно деяких осіб, організацій та органів, що було пов’язане із ситуацією в Україні, анулюються, в тому пункті, що стосується пана Миколи Яновича Азарова", – йдеться у рішенні Суду.
Водночас Євросуд не лише скасував рішення про накладення санкцій на Азарова, але й зобов’язав ЄС відшкодувати витрати на судову процедуру його австрійським адвокатам, очолюваним Александером Еґґером та Ґабріелем Ланські, як під час початкового судового розгляду, так і в процесі апеляції.
Слід "відшкодувати витрати, як на розгляд у першій інстанції, так і нинішню апеляцію", – закликав суд Раду ЄС.
Рада ЄС додала Азарова до санкційного списку, а його активи були заморожені 2014 року на основі тверджень тоді нового уряду України. За рішенням Європейського суду, колишній прем'єр був позбавлений належної правової процедури.
Україна надіслала до Брюсселя звинувачення щодо Миколи Азарова, який тоді разом із колишнім президентом Віктором Януковичем втік до Росії, у важких злочинах, зокрема, присвоєнні активів державних енергетичних компаній та отриманні хабарів за призначення на посади.
Тим часом, європейські правники заявляють, що Рада ЄС, перед тим, як діяти на основі рішень органу влади третьої країни, повинна була перевірити, чи було це рішення ухвалене із врахуванням прав на захист та на ефективний юридичний супровід.
Європейський суд додає, що "Рада ЄС зобов’язана під час ухвалення обмежувальних заходів притримуватися основних прав, що є невід’ємною частиною правового порядку ЄС".
США можуть припинити свою участь у програмі щодо притягнення Росії до відповідальності за воєнні злочини. У Вашингтоні відмовляються називати РФ агресором, передають Патріоти України з посиланням на The Telegraph. За даними видання, США не захотіла на...
Президент Росії Володимир Путін не проти перемовин щодо закінчення війни. Однак він хотів би хотів би, щоб переговори тривали на тлі воєнних дій, масованих обстрілів України та продовження контактів з президентом США Дональдом Трампом. Путіну потрібно,...