"Ми не можемо більше покладатися на США", - Ангела Меркель

​Канцлерка ФРН не бачить у США за президентства Дональда Трампа надійного партнера, тому закликає європейців зґуртовуватися.

Ангела Меркель. Фото: business.ua

Німецька канцлерка Анґела Меркель закликала європейців до більшого єднання на тлі неоднозначного підсумку саміту Великої сімки (G7). У промові в Мюнхені у неділю, 28 травня, вона підкреслила серйозні розбіжності у поглядах Євросоюзу та Сполучених Штатів Америки за президента Дональда Трампа, повідомляють Патріоти України з посиланням на Reuters.

"Часи, коли ми могли цілковито покластися одне на одного, минули. В останні дні я чітко це зрозуміла", - цитує інформаційна агенція фрау Меркель, яка виступала в рамках передвиборчої кампанії на святі у столиці Баварії.

Тому канцлерка звернулася до мешканців ЄС із закликом взяти долю Європи "у власні руки".

Нагадаємо, що з семи найбільш економічно розвинутих країн усі, крім США, у заключній декларації саміту G7 наголосили на важливості втілення у життя кліматичної угоди - зобов'язань, взятих на себе у Парижі.

"Нас було шестеро проти одного", - зазначила тоді Меркель щодо непорозуміння світових лідерів з Трампом.

Масова втеча: Російські туристи та військові залишають Крим через удари України, - ISW

неділя, 28 червень 2026, 6:24

Через атаки України окупований Крим масово залишають російські туристи та мешканці окупованого півострова, а також військові РФ та співробітники служб безпеки та представники окупаційної влади, передають Патріоти України з посиланням на звіт Інституту...

Інцидент в Ормузській протоці: Обстріл катарського танкера Іраном створює ризити нового закриття нафтової артерії світу

неділя, 28 червень 2026, 5:50

В Ормузькій протоці зазнав атаки танкер, який перевозив нафту з Катару. Судно було пошкоджене внаслідок удару невстановленим снарядом, передають Патріоти України з посиланням на Bloomberg. . За інформацією Центру морських торговельних операцій Великої...