"Ми не можемо більше покладатися на США", - Ангела Меркель

​Канцлерка ФРН не бачить у США за президентства Дональда Трампа надійного партнера, тому закликає європейців зґуртовуватися.

Ангела Меркель. Фото: business.ua

Німецька канцлерка Анґела Меркель закликала європейців до більшого єднання на тлі неоднозначного підсумку саміту Великої сімки (G7). У промові в Мюнхені у неділю, 28 травня, вона підкреслила серйозні розбіжності у поглядах Євросоюзу та Сполучених Штатів Америки за президента Дональда Трампа, повідомляють Патріоти України з посиланням на Reuters.

"Часи, коли ми могли цілковито покластися одне на одного, минули. В останні дні я чітко це зрозуміла", - цитує інформаційна агенція фрау Меркель, яка виступала в рамках передвиборчої кампанії на святі у столиці Баварії.

Тому канцлерка звернулася до мешканців ЄС із закликом взяти долю Європи "у власні руки".

Нагадаємо, що з семи найбільш економічно розвинутих країн усі, крім США, у заключній декларації саміту G7 наголосили на важливості втілення у життя кліматичної угоди - зобов'язань, взятих на себе у Парижі.

"Нас було шестеро проти одного", - зазначила тоді Меркель щодо непорозуміння світових лідерів з Трампом.

Криза в автогіганта? Volkswagen може скоротити десятки тисяч співробітників

п’ятниця, 26 червень 2026, 22:54

Німецький автовиробник Volkswagen готує новий масштабний план економії, який може передбачати скорочення до 100 тисяч працівників у різних країнах світу протягом найближчих років. Про це повідомляє профільне видання Manager Magazin із посиланням на вла...

Проблеми тільки починаються: Жорін пояснив, що чекає на росіян у Криму

п’ятниця, 26 червень 2026, 22:28

Для росіян тимчасово окупований Крим стає все більшою проблемою. Через постійні удари по шляхах постачання на півострові виникає гострий дефіцит усього — від пального до їжі, і з кожною новою атакою ситуація лише погіршується. Про це повідомив заступни...