Миротворці на Донбасі: У зону АТО відправлять спецгрупу представників членів Радбезу ООН

Представники ООН мають на місці особисто переконатися, що Україні дійсно потрібні миротворці.

Володимир Єльченко. Фото: gordonua.com.

На Донбас організовують поїздку групи постійних представників країн - членів Ради безпеки ООН, щоб переконати їх у необхідності розгортання миротворчої операції. Про це повідомив постійний представник України при Організації Об'єднаних Націй Володимир Єльченко в ефірі 5 каналу, передають Патріоти України.

"Це ідея, яка з'явилася буквально недавно: спробувати організувати поїздку на Донбас групи постійних представників країн - членів Ради безпеки, щоб вони переконалися на місці в тому, що миротворча операція дійсно Україні необхідна", - сказав він. Єльченко також зазначив, що підняв питання миротворчої операції ООН на Донбасі на зустрічі з генеральним секретарем ООН Пан Гі Муном. Також він почав обговорювати це питання з колегами в Радбезі ООН, зокрема з представниками Франції, Великобританії.

"Ця ідея офіційно в Раді безпеки не обговорювалася. Йшли пробні контакти, тобто ми намагалися зрозуміти, чому ця ідея сприймається без ентузіазму. Зрозуміло, що є повністю прогнозоване вето Росії. Але крім цього є ще маса інших питань", - пояснив Єльченко.

За його словами, необхідно, щоб секретаріат ООН направив до України оціночну місію, "яка б подивилася на місці: скільки необхідно персоналу, військових, який зв'язок, який розмір території, де вони будуть стояти і безліч інших питань". "Я попросив генерального секретаря, а в наступний понеділок у мене буде предметна розмова з його заступником про те, що необхідно від України для того, щоб секретаріат ООН або генеральний секретар ООН прийняли таке рішення. Такого рішення ще немає", - підкреслив постпред України в ООН.

Постпред України в ООН зазначив, що робота за цими напрямками йде. "Я думаю, що перші результати з'являться через кілька тижнів", - сказав він.

Міноборони РФ бадьоро рапортує про збиття 38 дронів над окупованим Кримом

неділя, 3 березень 2024, 6:56

За інформацією Міноборони РФ над півостровом збили 38 українських безпілотників. Міноборони РФ у неділю, 3 березня, заявило ніби про атаку 38 українських дронів в Криму. Відомство стверджує, що всі безпілотники було збито. . "Сьогодні вночі припинено...

За два роки не підготувалися? В України нема потужної лінії оборони під Авдіївкою, російські війська йдуть вперед, - NYT

неділя, 3 березень 2024, 6:45

Російські війська продовжують досягати невеликих, але швидких успіхів за межами Авдіївки. Частково це можна пояснити зменшенням західної допомоги Україні, але є ще одна проблема військ Києва - погана оборона. Як йдеться у матеріалі The New York Times, ...