Про це повідомив "Громадському" начальник Департаменту спецрозслідувань Генпрокуратури Сергій Горбатюк. За його словами, незрозуміло, чому суд прийняв таке рішення.
"Суд у нас має звичку оголошувати резолютивну частину, а потім сидіти й думати, чого його звільнили. А чому попередніх двох звільнили? Вони вважають, що він не має бути під вартою, достатньо домашнього арешту. І все", — сказав Горбатюк.
Він також зазначив, що ризик втечі, три вбивства, які інкримінують Гончаренку, а також напади на журналістів для суду не є переконливим доказом для арешту.
Гончаренко разом з ще трьома екс-бійцями "Беркуту" був затриманий в червні цього року в Харкові.
Усі четверо на момент затримання працювали у поліції. Двох із них — Олександра Бєлова та Віталія Гончаренка звинувачують у вбивстві трьох майданівців 18 лютого 2014 року у Кріпосному провулку, ще двох в тому, що вони скинули з колонади на Вулиці Грушевського 20 січня 2014 двох мітингувальників.
До матеріалів справи щодо нього прокурори ще намагатимуться долучити епізод із побиттям журналістів "Громадського" на посту ДАІ Пісочин. 29 січня 2015 року беркутівці Гончаренко, Костюк та Ріяко зупинили журналістів Анастасію Станко та Костянтина Реуцького для перевірки документів, коли ті повертались із відрядження із зони бойових дій.
Беркутівці вирішили перевіряти речі журналістів, і коли ті почали знімати, працівники міліції вкрали в них камеру "гоупро", а Реуцького кинули на землю та били ногами.
Пізніше бійці "Беркуту" казали журналістам, що "їм нічого не було за Майдан, і зараз теж не буде". Гончаренка, якого підозрюють у вбивстві 3 людей 18 лютого 2014 року під час подій на Євромайдані, 24 листопада 2016-го залишили під вартою.
Більшість українців, які наразі перебувають у Польщі, приїхали відносно нещодавно. Найбільша частка – 37% – оселилися в країні менш ніж пів року тому. Такі дані опублікували в аналітичному центрі міжнародної агенції з працевлаштування Gremi Personal, п...
Як повідомив Генштаб ЗСУ, загальні бойові втрати РФ з 24.02.22 по 19.01.25 орієнтовно склали: