Авторами проекту Акту проголошення Незалежності України стали нардепи Левко Лук'яненко та Леонтій Сандуляк. Документ був написаний ввечері 23 серпня 1991 року, розповідають Патріоти України з посиланням на Комсомольскую правду в Украине.
Напередодні прийняття документа в залі ВР було жарко, Акт приймався важко, тодішній голова Верховної ради Української РСР Леонід Кравчук і зовсім приголомшив депутатів умовою: проведення всеукраїнського референдуму для підтвердження Акта. Однак парламентарії з побоюванням сприйняли цю заяву Кравчука, оскільки в ті часи влада була в руках парткомів і нардепи боялися, що підсумки проведеного референдуму будуть далеко не на користь проголошення Незалежності України. Крім цього, багато комуністів, члени Компартії стали перед дилемою - голосувати проти Акту, або ж викидати і спалювати свій партійний квиток.
24 серпня 25 років тому в залі парламенту був найвищий градус напруги. Кожен з депутатів хотів висловитися. Після тривалих дискусій Кравчук доручив створити комісію, яка б представила остаточний варіант Акту проголошення незалежності. У цю комісію увійшли депутати Ігор Юхновський, Олександр Мороз, Дмитро Павличко, Іван Заєць і Анатолій Матвієнко. Депутати зібралися в коридорі за круглим столом біля кабінету голови Верховної Ради.
"Я дістав звичайний олівець і почав редагувати, вголос повторюючи існуючий текст і виправлення до нього. В першу чергу я змінив назви Акта: "Акт Верховної Ради Української РСР" на "Акт проголошення незалежності України". Далі я зупинився на першому реченні: "Висловлюючи волю народу України про життя в незалежній державі". Автори Акта не знали про необхідність проведення референдуму. Вони правильно думали про "волю народу", але цю волю необхідно було ще продемонструвати. Тому довелося викреслити цю пропозицію", - так описував те, що відбувається Дмитро Павличко в своїй книзі "Спогади".
У підсумку замість волі народу з'явилося інша пропозиція: "Виходячи із смертельної небезпеки, яка нависла над Україною у зв'язку з держпереворотом в СРСР 19 серпня 1991 року".
Потім серед народних обранців почалася дискусія відносного політичного статусу України: що це, республіка Україна або ж держава Україна? Але потім в ході обговорення нардепи зійшлися на тому, що залишили в Акті просто слово Україна.
Після всіх поправок, Акт передрукували на машинці і віддали Кравчуку, він з трибуни ВР на вечірньому засіданні зачитав його. Свої голоси за Акт віддали 346 нардепів, голосування та його підсумки проходило під бурхливі оплески.
Після голосування Роман Лубківський запропонував внести в парламент український прапор. В'ячеслав Чорновіл зробив додаток - внести саме той прапор, з яким українці стояли на барикадах біля російського Білого дому. І ще - підняти національний прапор над куполом парламенту.
У залі піднявся сильний шум, і Кравчук дозволив внести в парламент прапор, який "засвітився" на телебаченні на московських барикадах. Але червоно-блакитний прапор над куполом міняти не стали, до внесення в Конституцію змін про символіку. Прапор вносили під пісню "Ой у лузі червона калина ...", яку співали депутати.
У той же день сотні тисяч українців прийшли на Майдан, люди плакали від щастя, раділи, один одного обіймали. Українці відчували, що скоро їх країна стане незалежною.
На Донеччині окупанти змінюють тактику малих штурмових груп, і тепер атакують камікадзе. Про це в ефірі «Суспільне новини» розповів Юрій Сиротюк, головний сержант роти вогневої підтримки 5 окремої штурмової бригади, передають Патріоти України. За слова...
Правоохоронці ідентифікували двох вбитих російськими військовими українських військовополонених біля села Новодмитрівка на Покровському напрямку. Про це повідомив заступник керівника департаменту протидії злочинам, вчиненим в умовах збройного конфлікту...