"Наша автокефалія може викликати ланцюгову реакцію": Митрополит Драбинко розповів, хто "втече від Москви" наступним (відео)

На його думку, без України й Молдови зона діяльності РПЦ сильно звузиться.

Олександр Драбинко. Фото: Укрінформ.

Фактично ми вже маємо автокефалію. Про це в інтерв'ю сказав Олександр Драбинко, митрополит Переяслав-Хмельницький і Вишневський УПЦ МП, передають Патріоти України.

"Ми сформувались як церква. Томос - просто документ, такий собі церковний паспорт. Це офіційне підтвердження того, що можемо вести самостійне церковне життя, яке визнають інші православні церкви. Для України це - визнання зрілості. Є 34-те апостольське правило: у кожної держави має бути церква. Українська помісна церква має бути. Ми маємо повне право на самовизначення і визнання з боку інших", - пояснює він.

До кінця цього року має бути відповідне рішення, вважає мирополит. "Але ніхто нам конкретно нічого у Константинополі не обіцяв. Не називали точної дати. Ми її вигадуємо самі. Хочемо підвести під свій порядок денний. Гадати - притаманне людський природі. Ставимо якийсь часовий проміжок, намагаємось до нього добігти, а потім розчаровуємось. Коли саме ухвалять рішення - невідомо. Сказали тільки те, що питання взяли до розгляду. Його вивчають", - говорить Олександр Драбинко.

На його думку, без України й Молдови зона діяльності РПЦ сильно звузиться. "Наша автокефалія здатна викликати ланцюгову реакцію. Це може стати прецедентом. Для російської держави небезпеки немає. Але для її влади, яка використовує церкву як сферу впливу, вона є. Втратить цей важіль. Зменшиться кількість парафій, якими керує Москва", - додає митрополит.

Джерело: Gazeta.ua

Хіти тижня. Українофобка продовжує збирати призи, або Шкода що свекор Кернес не дожив: “Епіцентр” та “Ашан” приєдналися до бойкоту товарів YARO через образу власницею бандерівців

четвер, 28 жовтень 2021, 4:00

Вона не їсть м'яса, зате з задоволенням чавкає українців. Мережі магазинів “Епіцентр” і “Ашан“ слідом за іншими українськими компаніями зняли з продажу товари бренду YARO після того, як його власниця Юлія Привалова написала образливий анекдот про банде...

З архіву ПУ. "Кісінько, я хотіла б прожити з тобою ще одне життя": Оксана Марченко зізналась у коханні куму Путіна (відео)

четвер, 28 жовтень 2021, 2:00

Колишня телеведуча зробила ніжне зізнання на весіллі сина. 47-річна колишня телеведуча, дружина народного депутата від прокремлiвської партії ОПЗЖ Віктора Медведчука та кума президента РФ Володимира Путіна Оксана Марченко, яка днями одружила 23-річног...