НАТО готується запропонувати Україні та Грузії "асоційоване партнерство", - іноЗМІ

НАТО також планує запропонувати Києву і Тбілісі співробітництво в Чорноморському регіоні за форматом «28 + 2» - раніше подібний формат був вдало випробуваний у відносинах з Фінляндією і Швецією, які не є членами НАТО.

НАТО готується запропонувати Україні та Грузії "асоційоване партнерство". Фото: unian.net

На саміті НАТО, який пройде у Варшаві вже в липні, альянс планує запропонувати Києву і Тбілісі співробітництво в рамках нещодавно розроблених правил «асоційованого партнерства», а також посилення кооперації в Чорному морі, незважаючи на те, що на думку аналітиків, будь-які спроби зближення НАТО і колишніх республік СРСР, викликають обурення Москви і спонукають її до непередбачуваних рішень і вчинків. Про це повідомляють Патріоти України з посиланням на Нескучные новости.

Грузія, яка в цьому році у Варшаві сподівалася отримати список зобов'язань для отримання права вступу в НАТО, не приховує свого невдоволення. Проте, Тбілісі визнає, що з урахуванням нинішніх політичних реалій, введення нового статусу партнерства стане важливим кроком на шляху до повноправного членства країни в НАТО.

«В даний час ми знаходимося на третьому етапі процесу інтеграції - ведеться інтенсивний діалог, в 2016 році продовжується здійснення в Грузії програми «Партнерство заради миру». Четвертим кроком стане отримання Грузією фінального списку зобов'язань», - каже Вахтанг Маісаія, колишній представник Грузії в НАТО.

Хоча статус асоційованих партнерів був розроблений в Брюсселі зовсім недавно, і його вважають свого роду втішним призом для Грузії натомість обіцяного права на членство, Вахтанг Маїсая впевнений, що це не просто символічний крок з боку керівництва НАТО.

У лютому Джеймс Аппатурай, спеціальний представник генерального секретаря НАТО на Кавказі і в Центральній Азії, під час своєї поїздки до Грузії заявив, що в НАТО поки не досягнуто спільного рішення щодо надання Тбілісі права на членство. Тим часом, представник альянсу підкреслив, що на саміті НАТО в Варшаві Грузії буде запропонована система «тіснішого партнерства».

Як повідомляє грузинська газета «Резонанс», НАТО також планує запропонувати Києву і Тбілісі співробітництво в Чорноморському регіоні за форматом «28 + 2» - раніше подібний формат був вдало випробуваний у відносинах з Фінляндією і Швецією, які не є членами НАТО. Ідея була озвучена Олександром Вершбоу, чинним заступником Генерального секретаря НАТО, в ході конференції з питань безпеки в Києві. За його словами, для України і Грузії також, слідом за країнами Північної Європи, має сенс почати співпрацю в такому режимі, оскільки «плани Росії щодо розміщення ядерної зброї в регіоні Чорного моря здатні підірвати баланс сил».

Експерти стверджують, що якщо Київ і Тбілісі приєднаються до формату "28 + 2", це призведе до подальшої ізоляції Росії в Чорному морі, так як три інші країни цього регіону: Болгарія, Румунія і Туреччина вже є членами НАТО.

В даний час, як Україна, так і Грузія, є членами програми НАТО «Партнерство заради миру», створеної в 1994 році для вибудовування ближчих відносин з партнерами в сфері військового співробітництва.

"Вони терміново хочуть переговорів": Через Трампа сценарій з Україною в кордонах 1991 року стає реальним, - експерт

неділя, 19 січень 2025, 12:45

Сценарій того, що з часом Україна отримає кордони 1991 року, стає дедалі реальнішим. Тому що наступний президент США Дональд США заходить у сильну переговорну позицію з Росією. Про це в коментарі YouTube-каналу РБК-Україна розповів політтехнолог Тарас ...

Закрутять гайки: У США посилять арешти нелегальних іммігрантів після інавгурації Трампа

неділя, 19 січень 2025, 12:28

Співробітники імміграційної та митної поліції США планують масштабну операцію з припинення діяльності іммігрантів у країні. Посилення арештів почнеться після інавгурації Дональда Трампа, передають Патріоти України з посиланням на NBC News, CBS News і A...