Бажання президента США Дональда Трампа зустрітися з президентом РФ Володимиром Путіним має певну історію, незважаючи на токсичність самого глави Кремля і Росії. Про це заявив дипломат, експерт фонду "Майдан закордонних справ" Олександр Хара, передають Патріоти України.
За його словами, спецпрокурор Роберт Мюллер, який веде розслідування втручання РФ у вибори президента США, вже на фінішній прямій, коли він буде все більше і більше викликати в суд тих людей, які можуть дати свідчення проти Трампа.
"Другий момент - це, природно, розвиток успіху (як це подається Трампом і його колегами по Республіканській партії) саміту з Кім Чен Ином (лідером КНДР, - ред.). Історичність саміту дійсно є, але він точно нічого кардинально не вирішив. У будь-якому випадку це позитивно позначиться на підтримці республіканців електоратом на листопадових виборах. Відповідно, якби Трамп записав собі в актив ще й зустріч з Путіним і теж досяг би якогось взаєморозуміння, підписали б якийсь папір, що "все буде добре і вирішиться мирним діалогом", це було б для нього позитивно - як шоумен Трамп міг би це розкрутити", - сказав він.
Хара додав, що британці і німці хвилюються, що тепер у них занадто багато точок, де їх думка розходиться з американською. Причому таких, де Америка займала лідируючі позиції. "Це особливо важливо напередодні саміту НАТО. З одного боку, Трамп зіграв позитивну роль, критикуючи європейців і підштовхуючи їх більше платити за свою безпеку. З іншого боку, всі ж пам'ятають, що він говорив, що НАТО - це взагалі застаріла структура, яка незрозуміло навіщо потрібна. А також, що НАТО - один з винуватців того, що відбувається з Росією. Давайте згадаємо його слова, що американські збройні сили провокують Кім Чен Ина. Грубо кажучи, риторика Трампа кардинально підриває і моральний стан у збройних силах США, і відносини з союзниками", - зазначив дипломат.
Він уточнив, що так звана алхімія в стосунках Трампа з прем'єр-міністром Британії Терезою Мей і президентом Франції Еммануелем Макроном ніяк не конвертувалася в якісь політичні та економічні преференції для Великобританії, Франції та ЄС в цілому. У тих же самих обіцяних тарифах Трамп не збирається робити ніяких винятків, якщо європейські партнери не підуть на поступки. Все разом це дає цілком зрозумілі підстави з обережністю ставитися до зустрічі Трампа з Путіним.
"Тим більше, якщо подивитися, з яких питань можуть бути прийняті якісь компромісні рішення. Навряд чи може бути щось прийнято по стратегічним питанням, оскільки американці вважають, що росіяни порушують Договір про РСМД (про ліквідацію ракет середньої і малої дальності, - ред.), Росії не подобається система ПРО - тут американці вже не відступлять. Щодо Сирії все більш-менш зрозуміло: ніякого просування не буде, не на часі вирішувати остаточно. По Ірану у американців і росіян різні позиції, але Росія не може відігравати позитивну роль. Тому за великим рахунком розрив угоди зменшив кількість точок дотику між США і Росією. За Північною Кореєю - те ж саме. Росія залишилася поза рамками переговорів. Залишаються Україна і НАТО", - підсумував Хара.
Промовистим індикатором впливу погроз Путіна вдарити по США, Великобританії та Франції за дозвіл запускати їхні ракети по території рф, стала реакція фінансових бірж Європи та США: Зростання ділової активності триває. На тлі атаки Росії балістичною рак...
Колишній канцлер Німеччини Ангела Меркель під час свого перебування на посаді намагалася перешкодити прагненню України швидко приєднатися до НАТО, адже боялася військової відповіді з боку російського диктатора Володимира Путіна. Про це вона розповіла у...