Навіть із забороною служіння: В УПЦ МП пригрозили своїм єпископам покаранням за участь в Об'єднавчому соборі

Відповідні заяви зробив митрополит Антоній, який де-факто керує Московським патріархатом в Україні.

Митрополит Антоній. Фото:Facebook

Єпископам УПЦ МП, які вирішать взяти участь в Об’єднавчому соборі православних церков в Україні, загрожує покарання аж до заборони служіння. Про це в інтерв’ю російському телеканалу НТН, текстову версію якого опубліковано на Facebook УПЦ МП, заявив керівник справами Української православної церкви митрополит Антоній, передають Патріоти України.

"Нашою церквою було ухвалено соборне рішення, яке є обов'язковим для виконання всіма вірними Української Православної Церкви. Це стосується і єпископату, і духовенства, і мирян. У цьому рішенні сказано конкретно, що брати участь в так званому "об'єднавчому Соборі" ніхто з нас не може", - розповів він.

За словами Антонія, відвідування цього собору єпископами УПЦ МП буде розцінено як "канонічне порушення", що призведе до відповідних дисциплінарних покарань.

"Це не покарання - "мечем рубаємо", а констатація того, що певний священнослужитель порушив архієрейську клятву і вийшов з канонічної Церкви, яка його народила як єпископа", - зазначив митрополит.

Він також підкреслив, що рішення про покарання ухвалюватиме Синод згідно з усіма церковними правилами, однак це покарання може означати навіть заборону служіння.

Як відомо. митрополит Антоній де-факто керує Московським патріархатом в Україні. Він є фігурою, яка повністю підпорядкована Москві, тому і рішення УПЦ МП копіюють позицію РПЦ.

Варто нагадати, що 19 листопада Вселенський патріархат підтвердив свої наміри надати Українській церкві Томос та офіційно анонсував проведення Об'єднавчого собору в грудні.

Хіти тижня. Починається "буря": Філатов розпочав жорстку війну проти Коломойського, підготувавши інформаційну "бомбу"

п’ятниця, 23 серпень 2019, 10:30

Мер Дніпра Борис Філатов погрожує оприлюднити якийсь компромат на олігарха і колишнього главу Дніпропетровської ОДА Ігоря Коломойського. Гучну заяву про Коломойського Філатов зробив в інтерв'ю проросійському виданню "Страна", передають Патріоти України...

Хіти тижня. "Європейська солідарність" не виглядає як корабель, що потопає: До фракції Порошенка у Раді приєдналися двоє самовисуванців

п’ятниця, 23 серпень 2019, 7:00

Всього фракції "ЄС" у сесійній залі виділили 29 місць, але 2 з них просто "резервні". Так само запасні місця у залі отримали фракції "Голос" (1 місце) та "Батьківщина" (2 місця). Для позафракційних депутатів відведено 55 місць. . Крім того, між фракц...