Навіть із забороною служіння: В УПЦ МП пригрозили своїм єпископам покаранням за участь в Об'єднавчому соборі

Відповідні заяви зробив митрополит Антоній, який де-факто керує Московським патріархатом в Україні.

Митрополит Антоній. Фото:Facebook

Єпископам УПЦ МП, які вирішать взяти участь в Об’єднавчому соборі православних церков в Україні, загрожує покарання аж до заборони служіння. Про це в інтерв’ю російському телеканалу НТН, текстову версію якого опубліковано на Facebook УПЦ МП, заявив керівник справами Української православної церкви митрополит Антоній, передають Патріоти України.

"Нашою церквою було ухвалено соборне рішення, яке є обов'язковим для виконання всіма вірними Української Православної Церкви. Це стосується і єпископату, і духовенства, і мирян. У цьому рішенні сказано конкретно, що брати участь в так званому "об'єднавчому Соборі" ніхто з нас не може", - розповів він.

За словами Антонія, відвідування цього собору єпископами УПЦ МП буде розцінено як "канонічне порушення", що призведе до відповідних дисциплінарних покарань.

"Це не покарання - "мечем рубаємо", а констатація того, що певний священнослужитель порушив архієрейську клятву і вийшов з канонічної Церкви, яка його народила як єпископа", - зазначив митрополит.

Він також підкреслив, що рішення про покарання ухвалюватиме Синод згідно з усіма церковними правилами, однак це покарання може означати навіть заборону служіння.

Як відомо. митрополит Антоній де-факто керує Московським патріархатом в Україні. Він є фігурою, яка повністю підпорядкована Москві, тому і рішення УПЦ МП копіюють позицію РПЦ.

Варто нагадати, що 19 листопада Вселенський патріархат підтвердив свої наміри надати Українській церкві Томос та офіційно анонсував проведення Об'єднавчого собору в грудні.

"Розстелили червоний килим перед ватажком зграї викрадачів": Ізраїльський журналіст про візит Путіна

неділя, 26 січень 2020, 13:26

Аміт Сегаль зізнався, що йому соромно через те, із якими почестями зустріли в Ізраїлі російського президента. Ізраїльський журналіст Аміт Сегаль вчора написав у себе в Фейсбуці пост, який викликав дуже багато коментарів, відгуків та перепостів, зазнача...

Сумний спадок: За Меркель німці почали вважати ворогом демократичну Америку, а не реваншистську деспотію Росії, - журналіст

неділя, 26 січень 2020, 12:59

Невеселі висновки, хоча це все вже стало наочним... Окрім посилення економічної співпраці ФРН з Росією період правління федерального канцлера Ангели Меркель також вирізняється цілеспрямованою роботою зі створення позитивного іміджу Росії, тоді як Сполу...